Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Babamızın Babası ve Anlattıkları
Babamızın Babası ve Anlattıkları
Sayfa Önceki  1, 2

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
eser_k
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 04-Şub-2008 / 22:35    Mesaj konusu: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Allah (cc) kimsenin başına böyle bir olay vermesin gerçekten çok zor. Paylaşım için Teşekkürler kardeşim.
Kullanıcı profilini gör
nef-i
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 25-May-2008 / 02:37    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

üzücü durum ama hak ediyo dogrusu... ama sen yapma bari her şey farklıdır ama ana baba çok farklıdır...bence artık konuşsun Crying or Very sad
Kullanıcı profilini gör
DAGISTAN
Üye
Üye

Nereden: konya
MesajTarih: 25-May-2008 / 04:37    Mesaj konusu: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

allah yar ve yardımcısı olsun babanın cok üzücü bir olay paylasım icin sag ol kardes

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: DeRTLiLeR MeYHaNeSi
MesajTarih: 25-May-2008 / 05:43    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Paylaştığınız için tskkrler.

Üye
Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 25-May-2008 / 08:09    Mesaj konusu: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Benim bu haberden anladığım babamızın geçmişte yaşadığı sıkıntılara rağmen eşinin baskı yapıp yapmadıgını bılemem ama yinede babanın o kadar yaptıklarına rağmen babasını unutmamış yardımda bulunuyormuş onada o yakışır zaten
Kullanıcı profilini gör
yillar_utansin
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 25-May-2008 / 17:42    Mesaj konusu: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

evet her insan kendine göre bu dünyada çekmüşdir çekiyorda ama babamız çok çekmiş harbiden allah onun ve onun gibilerinin yolunu açık etsin saygılar

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: siirt
MesajTarih: 25-May-2008 / 21:20    Mesaj konusu: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Bir düşünelim kardeşi öldürülüyor annesi öldürülüyor ve bir aile parcalanıyor Muslum babanın çektikleri gerçekten en derin yaralardandır yinede ayakta kalmış ve bir amac uğruna hedefine ulaşmış şu anda türkiyenin nadir parmakla gösterilecek sanatcılarından biridir. gerisi babaya kalmış bişey
Kullanıcı profilini gör
CaN_66CaN
Üye
Üye

Nereden: YoZGaT
MesajTarih: 30-Tem-2008 / 08:57    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Babanın bunca seye gogus germesi , yıkılmaması cıdden ınsana bı yasama hevesı verıo herkesın kendısıne gore bı derdı var ama ama babanın yasadıklarını dusununce... babasına gelınce o hıc beklemesın , benım anamı oldurmeyı bırak ona tokat atsın bende kendımı koyarım ortaya.. Wink

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 06-Ekm-2008 / 21:33    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

Paylaşımın için çok saol Özhan abi..gerçekten bu üzücü olay karşısında gözyaşlarımı tutamadım..
Kullanıcı profilini gör
muslum_toprak
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 06-Ekm-2008 / 23:37    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

paylaşım için tşkrler,müslüm baba çokkk acılar çekmiş,baba ocağına gidememesinin nedeni halen ailevi depresyon geçirmesi,gittiği zaman annesine ihanet olur idolü taşıması olsa gerek,bende tahmin ediyorumki babasını yanına gitmeyi herşeyden çok ister müslüm baba.vede bir gn gidecektir buna emin olabiliriz,gidincede en çokkk bizler sevineceğiz arkadaşlar.
Kullanıcı profilini gör
esrarengiz_sis
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul bagcılar
MesajTarih: 07-Ekm-2008 / 00:09    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

biz bilmeyiz yaşamadan karar veremeyiz ama ne olursa olsun o birbaba gidip görmek lazım elinden tutmak lazım kul hatasız olmazz hatalar kullar içindir müslüm baba şarkısında dedigi gibi anaya babaya yare doyulmaz onlar olmayınca mutluluk olmaz
Kullanıcı profilini gör
muslumce92
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: adana// orijinal bitlisli
MesajTarih: 22-Oca-2009 / 12:19    Mesaj konusu: Re: Babamızın Babası ve Anlattıkları

mahsun_kul_028 demiş ki:
6 ARALIK 2007 UÇAN KUŞ PROGRAMINDAN ALINTI:

SUNUCU:o arabeskin babası bu bey amcada arabeskin babasının babası(müslüm babanın babası) ve o baba tam 30 yıldır baba ocagına küsen evladına hasret..yerini biliyor yurdunu biliyor sesini duyuyor,ama yüzünü göremiyor yanagını okşayamıyor..herkesin bir hikayesi var müslüm babanında bir hikayesi var.söhrete giden yolda yaşadıgı büyük dramları var,çektiği hasretler var büyük acılar var,hep söylediğimiz gibi dışı bizi içi onu yakan renkli dünyada bambaşka bir hikayesi var müslüm babanın..

burası urfanın fındıközü köyü köyünden gelen bir telefon müslüm gürsesin 30 yıldır yakınından bile geçmediği köyünde,85 yaşındaki babasının yaşadıgı dramı haber verdi..bizde ekibizle ordaki uzak köye gittik babanın köyünde bizi inanılmaz bir dram ve hikaye ile karsılaştık..köy muhtarı mehmet bey karsıladı bizi,köylerinden çıkan büyük şöhret müslüm gürsesin tam 30 yıldır köyüne neden gelmediğini,müslüm gürsesin babasını neden ziyaret etmediğini anlattı önce..

muhtar:30 yıl önce köyümüze gelir giderdi şimdi hiç gelip gitmez,hiç uğramaz..30 yıl önce bir olay oldu köyde kardesini vurdular..

sunucu:tam 30 sene önce kardesi köy meydanınında vurulup öldürüldükten sonra köyüne küsmüş müslüm baba,ve ardına dahi bile bakmadan kaçmış buralardan..geride acılı babasını ve annesini bırakmış..

muhtar:müslüm gürses le gençlik yıllarında ilgilenilmedi akrabaları tarafından,babası fakirdi ozamanlar müslüm gürsese herhalde yardımcı olamadı..

sunucu:köy ahaliside müslüm gürsesin babasına elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor..

muhtar:/babası için)kaymakamlıgın verdi gıda kömürle ve 3 ayda bir verilen nakit yardımla geçiniyor

sunucu:hikayenin asıl bundan sonrası kederlerle dolu.şimdi müslüm gürsesin babasının evine gidiyoruz..karanlıkta yerde yatıyor mehmet akbaş..keyifsiz görünmüyor oğlunun gönderdiği harçlıklarla idare ettiğini söylüyor.

babasıSurprisedğlum para gönderir ben yerim diyor.

sunucu:zaman zaman ihmal ediyor müslüm gürses harçlıklarını ve o anda muhtar yetişiyormuş mehmet akbaşın imdadına..

babası:kimseye gidip söylemem istemem muhtar yardımcı oluyor.param olmazsa muhtardan alıyorum diyor

sunucu:85 yaşında mehmet akbaş babası ve oğlunun hikayesini anlatıyor..yıllardır yüzünü görmediği,30 yıldır evine gelmeyen,köyünü terkeden müslüm gürsesin işte hikayesi..

babası:müslüm kardesi öldükten sonra gelmedi buralara,özledim onu..

sunucu:kendi hikayeside daha büyük bir dram oğlu öldürüldükten sonra,müslüm gürseste evini terkedip istanbula kaçınca,onada buralar yaşanmaz hale gelmiş..eşiyle birlikte adanaya göçetmiş.ama orda ailesini tamamen parçalayan en büyük hatayı işlemiş ve eşini öldürmüş..

babası:adanaya gittik orda bir cinayet işledim eşimi öldürdüm..

sunucu:eşini yani müslüm gürsesin annesini öldürmüş.bu olay baba ile oğlun arasını iyice açmış 9 sene cezaevinde yattıgı sürede,müslüm gürseste yavaş yavaş şöhret basamaklarını tırmanmaya başlamış..yıllar sonra cezaevinde çıktıgı sıralarda,müslüm gürses çıka gelmiş.

babası:ben cezaevinde iken ben kimseyi görmedim kimse gelmedi,annesini öldürmüşüm diye,ondan sonra geldi askere gidecekmiş,

sunucu:9 sene boyunca bir kez bile ziyaretine gitmeyen oğlu müslümü vurmak öldürmek gelmiş içinden mehmet akbaşın

babası:içeri girdi içeri girdi ama elimde bıçak silah olsa çekip vuracaktım..yaa anasını öldürdüm bir gün yanıma gelmedi..

sunucu:benim böyle bir oğlum yok diye düşünmüş yıllarca..

babası:allaha şükür hiç ben darda kalmadım,çok ızdırap çektim hücrelerde yaşadım...ama hapisten sonra geldiğinde elimde bişey yoktu allah şahidim olsun vuracaktım..hiç yanıma geldinmi kapıdan mehmet akbaş diye çağırttınmı..diyor babası

sunucu:cezaevinden çıktıktan sonrada kimselerle görüşmemiş mehmet akbaş,oğlu müslüm gürses şöhret basamaklarını tırmanırken,o bir başka hayat kurmaya çalışmış,zaman zaman da yasadışı işlerde yapmış..

babası:kumar oynattım eroin sattım..

sunucu:yıllar sonra köyüne geri dönmüş mehmet akbaş ve 2. evliliğini yapmış.o hikayesini anlatırken eşi geliyor..kameraları görünce tedirgin oluyor..eşi tedirgin kameradan çünkü müslüm gürsesin kendilerine çeşitli zaman aralıklarıyla gönderdi 400-500 ytl parayı keseceğinden endişeli..

2.eşi:gönderiyor arada 400-500 ytl allah razı olsun diyor..birde kameralara çekip bizi rezil etmeyin diyor.

sunucu:müslüm gürsesin hayat arkadası muhterem nur hanımada tepkili mehmet beyin 2.eşi

2.esi::muhterem bizi eve almıyor,babasınıda benide oğlunun yanına yaklaştırmıyor diyor..

sunucu:mehmet akbaşın rahatsızlandıgı dönemlerde bi kaç kez istanbula oğlıunun yanına gittigini ancak istenmedigini iddia ediyor..müslüm gürses ve eşi muhterem nur tarafından..

2,eşi:muhterem nur huylanıyor bizden yani gelmeyin diyor,köyünüzde kalın biz bakamayız sizi dediğini diyor,gidin evinizde oturun diyor..

sunucu:bizi 30 sene önce oğlumun öldürülmesi ayırdı diyor diyerek kadere isyan ediyo mehmet akbaş.küçük oğlunun elinde ki tek fotoğrafı hayattaki tek tesellisi,duvarlarda ise büyük oğlunun resmi var(müslüm gürses)bunlara bakıp bakıp iç geçiriyor 30 yıldır evine gelmeyen oğlunu özlemini o resimlerle gideriyor..bir küçük çay ocağı var mehmet akbaşın eşşekle gidip geliyor çay ocagına,yinede mutlu çay ocagında 25 kuruştan sattığı çaylarla birde oğlunun gönderdiği harçlıklarla ayakta duruyor,herşeye rağmen sükrediyor haline..küskün değil kırgın değil oğluna..bir tek isteği var ölmeden önce oğlunu yeniden baba ocagında birkez bile olsa görmek..........

arkadaşlar önce ben yorumumu yapayım müslüm baba ya vallahi helal olsun bu kadar acı çekmiş:kardesi vurulmuş,babası annesini öldürmüş,kaza geçirmiş ölümden dönmüş,yoksulluk çekmiş sahipsiz kalmış küçük yaşta gurbete düşmüş ama hala tüm heybetiyle yıkılmamış ayakta kalmış..babasına gelirsek.. ne olursa olsun biri babam dahi olsa anneme bırak öldürmeyi tokat dahi vursa sessiiz vede tepkisiz kalamam,..yinede helal olsun para yolluyomus babasına...yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Video Düzenleme (Admin)

önceleri böyle şeyler duyuyordum sağdan soldan ama inanmak istemiyordum gerçekten zor bir durum baba için. bu tip babayla ilgili olan önemli kısımlar neden babanın hayatında anlatılmamış belki müslüm babanın hayatıyla ilgili daha bilmediğimiz bir çok şey vardır...

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: BAŞKENT
MesajTarih: 23-Oca-2009 / 00:09    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

kader...

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 23-Oca-2009 / 01:35    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

baba çok acılar çekmiş gerçekten.paylaşım için sağol usta...saygılar

Gururumu kırıpta sırtımdan vurmasaydın
Allah bir sevgim bir ateşlerde sen yaktın
Nasıl kıydın aşkıma şerefsizlere sattın
Kullanıcı profilini gör
arabeskci1910
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: AnKaRaGüCü GeCeKoNDu dan
MesajTarih: 23-Oca-2009 / 21:15    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Re: Cevap: Babamızın Babası ve Anlattıkları

herkes hayatında çile dert çeker kimi az kimi çok kimi ömür boyu babamızda bu dertleri çileleri görmüş kolay deyil babanın eski şarkıları neden böyle güzel neden böyle güzel okuyomuş nasıl bizi kendimizden geçiriyomuş birazdaha anladımm
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering