Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Haber] bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?
[Haber] bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: istanbul adana
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 19:10    Mesaj konusu: [Haber] bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

arkadaşlar büyük usta hıncal uluç'un baba hakkındaki yorumu tarih bugün yani 28 şubat 2009 sabah gazetesi....

Bu nasıl bir Müslüm Gürses'tir?..
Yani, hayatta her şey aklıma gelirdi de, günün birinde böyle bir Müslüm Babacı olacağımı, onun bir plağını böyle arka arkaya, böyle bıkmadan, böyle bayılarak dinleyeceğimi 40 yıl geçse düşünemezdim..
Zaten Müslüm Baba'nın CD'sini müzik setime takıp dinlemek de aklıma gelmezdi.. Yaptığı müziğin bana çok ama çok ters gelmesi, hele de o "Babacı ve jiletçi" cemaatin yaptıkları yüzünden..
Ayşe (Özyılmazel tabii) öyle bir yazmış ki fena tahrik etti.. "Hele bir de sen dinle" dedim kendime.. Ercan hafta başında koydu, "Sandık"ı sete.. O gün bugün o çalıyor.. İkinci sırada benim en sevgili Dostum Ömür Göksel'in yeni plağı var, daha ona geçemedim..
Pop okumuş Müslüm Baba, bu defa benim nefret ettiğim acılı arabesk yerine..
Yahu bu ne lezzettir.. Bu ne yorumdur..
Üniversite yıllarımızda en sevdiğimiz şarkıları bir de Louis Armstrong'dan, Büyük Satchmo'dan (Çanta ağızlı) dinlerdik.. O garip seste nasıl bir başka tad vardı..
Müslüm Gürses'ten o tadı aldım aynen..
Kenan Doğulu'nun "Tutamıyorum Zamanı" ile açılıyor albüm.. Farkında değildim bugüne dek.. Bu ne büyük şarkı, o ne muhteşem sözlermiş..
"Gittiğin yerde mutlu ol
Ya da gel, kalbimde tahta sahip ol"
diyen kaç sevgili var dünyada..
"Gittiğin yerde mutluysan mesele yok.. Olmazsan, kalbim kraliçesine her zaman açık" diyor Kenan.. "Sevmek sevdiklerini mutlu etmektir" demiş filozof.. Gerçek sevgi, bu değil mi?..
Kaç kez yazmadım mı?.. Sizi herkes sever.. Ama çoğu kendisi için sever. Sizi sizin için seven birini bulursanız sakın kaçırmayın" diye.. Sizi sizin için sevenin mutluluğu, gözlerinizin ışıl ışıl, mutlu mutlu baktığını görmektir, o ışıltının sebebi kim olursa olsun..
Müslüm Baba da onu söylüyor, Kenan'ın sözleriyle.. Hani nasıl derler.. Damardan..
"Senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim
Ama karar ver, tutamıyorum zamanı.."
Zamanı kim tutabilmiş mi?..
Goethe'nin Dr. Faust'unun şeytanla yaptığı anlaşmanın bitim anı değil midir, doktorun mutluluğun doruğuna çıktığında kendinden geçip "Zaman dur" diye bağırması..
Sonra Fikret Kızılok'un, bizim Batı Trakyalı sevgili dostumuz Özkan Samioğlu ile yaptığı iki unutulmaz şarkıdan biri, Gönül'ü bir okumuş, pir okumuş Müslüm Baba.. (Öteki, Bu Kalp Seni Unutur mu?)
Ya o en güzel Sezen şarkılarından biri Sorma'daki yorum.. Sorarım Müslüm Baba.. Bu şarkının beni böyle alıp götürmesinin hesabını sorarım, sen ne dersen de..
Ve de final sürprizi.. Rapci Ceza ile düet.. "İtirazım var!.."
CD'yi alın, dinleyin.. İtirazı olan bana gelsin!..

1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
snare
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: gaziantep
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 19:14    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

itirazım varrr cezayla düet yapmasına ver adresini gelim hıncal abiiii Very HappyVery Happy eyv kardes emegine yüregine saglık

Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 19:15    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

bu adamada illet oluyom gıcık birisi ama albümü tutuysa müslüm baba açısından iyi olur baksanız ya herkeze öneriyo

Kullanıcı profilini gör
Rahmi06
Forum moderatörü
Forum moderatörü

Nereden: Elimde Değil
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 20:22    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

karaaliler demiş ki:
arkadaşlar büyük usta hıncal uluç'un baba hakkındaki yorumu tarih bugün yani 28 şubat 2009 sabah gazetesi....

CD'yi alın, dinleyin.. İtirazı olan bana gelsin!..

Eyvallah Hıncal ULUÇ Very Happy

Hıncal ULUÇ'tan sonra da bana gelsin.

Ömrüm geçti yollarda, hep yabancı yarınlarda
Kamyonum oldu bana eş, benim gönlüm çileşeke
Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 28-Şub-2009 / 20:28    Mesaj konusu: Cevap: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

sadece hıncal uluç ustanın yorumunu ekledim daha bir çok köşe yazarı babaya çok övgülerde bulundular özelliklede ayşe özyılmazel babaya hayran kalmış köşesinin çoğunu babaya ayırmıştı çok övgü dolu sözler yazmıştı hıncal ustada o yazzıdan esinlenerek sandık albümünü almış ve oda çok beğenmiş.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 20:29    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

snare demiş ki:
itirazım varrr cezayla düet yapmasına ver adresini gelim hıncal abiiii Very HappyVery Happy eyv kardes emegine yüregine saglık

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 20:39    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

hıncal uluç dinlesin o zaman "ceza ile düeti"..saygı duyarım

Gururumu kırıpta sırtımdan vurmasaydın
Allah bir sevgim bir ateşlerde sen yaktın
Nasıl kıydın aşkıma şerefsizlere sattın
Kullanıcı profilini gör
arabeskci1910
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: AnKaRaGüCü GeCeKoNDu dan
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 20:53    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

bu adamı hiç sevmiyorum ben acılı arabeskten nefret edermiş bizde senin dinlediğin tarz müziklerden nefret ederiz eywlh

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: malatya
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 21:25    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

Ağzı olan konuşuyoooo. Unutulmamalıdırki meyve veren ağacı taşlarlar.
Kullanıcı profilini gör
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 22:31    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

bakın arkadaşlar baba çok büyük bir yoruncu onu sadece arebeskin içinne hapisetmek müziğe ihanettir bu sebepten dolayıdır ki ben albümü çok beğendim şahsım adına haykırıyorum ben arebeskci değilim müslümcüyüm
34 saniye sonra eklenen mesaj:
taruz demiş ki:
bakın arkadaşlar baba çok büyük bir yorumcu onu sadece arebeskin içine hapisetmek müziğe ihanettir bu sebepten dolayıdır ki ben albümü çok beğendim şahsım adına haykırıyorum ben arebeskci değilim müslümcüyüm

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Gençlerbirliği
MesajTarih: 28-Şub-2009 / 23:36    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

taruz demiş ki:
bakın arkadaşlar baba çok büyük bir yoruncu onu sadece arebeskin içinne hapisetmek müziğe ihanettir bu sebepten dolayıdır ki ben albümü çok beğendim şahsım adına haykırıyorum ben arebeskci değilim müslümcüyüm
34 saniye sonra eklenen mesaj:
taruz demiş ki:
bakın arkadaşlar baba çok büyük bir yorumcu onu sadece arebeskin içine hapisetmek müziğe ihanettir bu sebepten dolayıdır ki ben albümü çok beğendim şahsım adına haykırıyorum ben arebeskci değilim müslümcüyüm

kalemine sağlık tacettin abi.

Dürüst ol, insancıl ol, düşün öbür dünyayı
Bir karıncayı bile incitme sakın evlat

Evlat evlat evlat insan ol evlat
Evlat evlat evlat insan ol evlat
Kullanıcı profilini gör
clgnsedat
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 00:33    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

hıncal oluçu galatasarlı olduğu için yakından takip edenlerdenim,yeri geldiğinde öven yeri geldiğinde yerin dibine sokan birisidir,ona bişiyi beğendirmek gerçekten zordur müslüm baba onu baya etkilemiş etkilkenmektede haklı bence,bende bu albumu her gün zevkle dinleyenlerdenim.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: DeRTLiLeR MeYHaNeSi
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 06:03    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

atasayar demiş ki:
bu adamada illet oluyom gıcık birisi ama albümü tutuysa müslüm baba açısından iyi olur baksanız ya herkeze öneriyo

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 06:30    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

yaa şu yorumlara kızıyorum,ulaaaannn hıncal dingiliği baba 40 senedir piyasada,daha yenimi hayran kaldın babayaa...
Kullanıcı profilini gör
senyoksundiye
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 01-Mar-2009 / 18:11    Mesaj konusu: Re: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

geç veya erken müslümcü olmayana müslüm baba dinlemeyen hatta müslüm baba müzüğinden hoşlanmayanların da birerrrr birer müslüm baba gerçeğini kabul etmeleri bir zaferdir
her kes bu güç karşısında diz çökmüştür
bu günleri gördük ya ne mutlu bize
ancak önemli bi sorun var
kusursuzluk isteyen genç müslümcüler
ceza ile düet e takmış durumdalar
yani onlar diyorki biz babayı çok seviyoruz
baba bizim begenimiz dısında bi şey yaparsa yazıklar olsun - dinlemem- albümü sadece arşiv için alırım- baba bunu nasıl yapar
vs vs vs
yani onlar çok seviyor ama sadece onların kalıpları içinde kalacak 40 senenin müslüm baba sı
40 senelik müslüm baba müziği nerden bilicek
40 senelik sanat hayatında müslüm baba ne okunur ne okunmaz nerden bilicek
bi albümde 10 eser varsa hepsi kusursuz olacak
sanki 90 lı yıllardaki çok beğendiğiniz albümlerde hiç vasat şarkı yok
nasıl bi sevgi ise bu ben anlamış değilim
ha birde baba eski şarkılar gibi şarkıları neden okumuyor hikayesi var
mustafa sayan , orhan akdeniz , ugur bayar , burhan bayar gibi ustalar takır takır damar eserler besteliyor
ve eserleri alıp babanın kapısında yatıyorlar baba okumuyo
baba nasıl okumaz hayret ediyorum yüzlerce damar beste var baba gidiyor pop okuyor olucak işmi !
oysa baba çembere almış müzik camiasını topyekün sinsi sinsi her kes farkında olmadan müslümcü olmuş
kimse bunun farkında değil allah ne verdiyse sallayın bakalım
sevgi karsılıksız mı olmalı karsılıklı mı ?
ben yazmaktan yoruldum müslümcü gencler aynı şeyden şikayet etmekten bıkmadı
tutturulmuş bir ;
baba yine güldür yüzümü-esrarlı gözler-müzik ziyafeti-küskünüm gibi albümler neden yapmıyor
bundan daha komik daha trajik bi temenni mi olur
allah cümlemize akıl fikir versin
Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 01-Mar-2009 / 18:40    Mesaj konusu: Cevap: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

taruz ağabeye katılıyorum bende arabeskçi değilim müslümcüyüm son albümüde hergün zevkle dinliyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 02-Mar-2009 / 03:19    Mesaj konusu: Re: Cevap: bu nasıl bir müslüm gürses' tir..?

eyw.eline sağlık...
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering