Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları
zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
Yazar Mesaj
arabeskci1910
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: AnKaRaGüCü GeCeKoNDu dan
MesajTarih: 24-Şub-2009 / 22:21    Mesaj konusu: zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

arkadaşlar öncelikle böyle bi konu açmamın sebebi babayı bilmeyen fazla dinlemeyen ön yargılı insanlar ( açılsın meyhaneler ve zincirli kuyu ) parçalarını başka yönlere çekiyorlar belkide hayatlarında hiç babanın bu parçalarını dinlememiş insanlar bile yorum yapmaktan geri kalmıyolar ve babanın ismini zedeliyolar herkes vay efendim neymiş baba açılsın meyhaneler yıkılsın minareler diye şarkı söylüyormuş bunu kim uyduruyo bilemiyorum ama millette buna inanıyor ve bende düşündüm böyle bi konu açayım dedim belki daha öncede bu konuyla ilgili konu açılmıştır ama benim bilgim yok sitemizdede bi kaç arkadaşda bana sormuştu bu konuyu o yüzden ve bende bilmeyen arkadaşlarımızın bilgisi olsun diye bu iki parçanın sözlerini aşşaya yazıyorum eywlh...

AÇILSIN MEYHANELER

Her gece bir kaç arkadas gezerim sarmaş dolaş
İçelim sarhoş olalım eğlenelim biraz
İçelim yavaş yavaş heyyy admız çıktı ayyaş

Elimizde şişeler açılsın meyhaneler
Madem ayyaş diyorlar boş durmasın kadehler
İçelim yavaş yavaş hey Adımız çıktı ayyaş

Her gece bir meyhane biz içeriz içelim kimene
Gönül sarhoş olmuş bak dönüyor dönüyor divane
İçelim yavaş yavaş heyy Adımız çıktı ayyaş

ZİNCİRLİ KUYU

Beydağ’ın başında da duman bulunmaz
Ah aman aman
Ah araba at yorulurda gönül yorulmaz
Ah aman aman
De be suna boylum
Aman aman aman
Benim yârimin de şu dünyada eşi bulunmaz
Ah aman ah aman aman aman aman
Ah derdimi dökeyimde yeşil otlara
Ah aman aman
De be suna boylum
Aman aman aman
De be zalım dağlara
Aman aman aman

Ah bu felek aşına felek
Kendi başına felek
Ah aman aman aman
Ah akıbet kuş kondurur
Mezar taşına felek
Ah derdimi dökeyimde yeşil otlara
Ah aman aman
De be suna boylum
Aman aman aman

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 24-Şub-2009 / 22:58    Mesaj konusu: Re: zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

"Zincirlikuyu" diye bir albüm yoktur. ayrıca aynı isimde bir şarkıda yoktur
bizler böyle yapınca işte korsanlara bir fikir ve fırsat tanımış olduk onalarda bu fırsatı değerlendirip babanın yıllar önce okumuş olduğu bir türküyü "zincirlikuyu" adı altında bizlere sundular..

diğer parça ise yıllardır çok sanatcının okuduğu ve hepimizin bildiği
"açılsın meyhaneler" şarkısıdır
ayrıca bu konu sitede bildiğim kadarıyla yasaklanmıştır...saygılar

Gururumu kırıpta sırtımdan vurmasaydın
Allah bir sevgim bir ateşlerde sen yaktın
Nasıl kıydın aşkıma şerefsizlere sattın
Kullanıcı profilini gör
senyoksundiye
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 24-Şub-2009 / 23:08    Mesaj konusu: Re: zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

imparator arkadasımız çok güzel bi şekilde konuyu özetlemiş
durum aynen arkadasımızın kısaca özetlediği gibidir.
abuk subuk rivayetler ve uydurma konular yüzünden bu tip ipe sapa gelmez konuları icat ediyorlar ondan sonrada millet bi şey biliyormuş gibi bu konuyu uzattıkça uzatmaktadır.
genc kardeslerimizden bi ricam var gercekte olmayan konuların peşinden gidip hayal ürünü olaylar eserler albümler üretmeyelim
imparator arkadasımızada selamlar yazdıklarını her kes bence okusun
selamlar
Kullanıcı profilini gör
Rahmi06
Forum moderatörü
Forum moderatörü

Nereden: Elimde Değil
MesajTarih: 24-Şub-2009 / 23:34    Mesaj konusu: Cevap: zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

Arkadaşlar bunu tartışmamıza gerek yok. Arkadaşımızın dediği gibi, bu konu daha önce tartışıldı ve kapandı. Şimdi deşelemeye hiç gerek yok. Müslüm GÜRSES'in yasaklanmış hiç bir albümü veya parçası yok. Yazdığınız dizeleride söylememiştir.

EYVALLAH...

KONU KAPANMIŞTIR.

Ömrüm geçti yollarda, hep yabancı yarınlarda
Kamyonum oldu bana eş, benim gönlüm çileşeke
Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 25-Şub-2009 / 00:14    Mesaj konusu: Cevap: zincirli kuyu ve açılsın meyhaneler parçaları

Bu konudan devam ediniz

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering