Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Müslüm Babanın Sesi Kaç Oktav?
Müslüm Babanın Sesi Kaç Oktav?
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Özel
Yazar Mesaj
Rahmi06
Forum moderatörü
Forum moderatörü

Nereden: Elimde Değil
MesajTarih: 27-Tem-2008 / 16:16    Mesaj konusu: Müslüm Babanın Sesi Kaç Oktav?

Arkadaşlar Müslüm babanın sesi sizce kaç oktav?

Ak Ellerin Salan Salan Gelen Yar ve Urfa Divanı parçasında 1,5 ila 2 oktav arası okuyor. Ama bence 4 oktava kadar da çıkabilir.

Ömrüm geçti yollarda, hep yabancı yarınlarda
Kamyonum oldu bana eş, benim gönlüm çileşeke
Kullanıcı profilini gör
jest_50
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: NeVŞeHiR
MesajTarih: 27-Tem-2008 / 23:46    Mesaj konusu: Re: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

güzeL konu abi bende parçasına göre değişir oktav diye düşünüyorum Cool Cool
Kullanıcı profilini gör
By_FaDeD
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Çooook Uzaklardan Yanlızlık şehrinden...!
MesajTarih: 28-Tem-2008 / 00:25    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

valla baba müslüm babanın sesi yani oktav sesi 4 e kadar çıkmış die duydum ben ???

Kurt O Sessizliği Bozarsa Kıyamet KOPAR !
Kullanıcı profilini gör
akliyok_06
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 28-Tem-2008 / 05:47    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

Bencede oktav diye düşünüyorum...

Nereden: Müslüm Gürses Ülkesinden..
MesajTarih: 28-Tem-2008 / 13:55    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

evet sesi ve yorumu bir başka gırtlak yapısı buna uygun,2 ve 3 oktav parçaları 4 oktavdan okuyabilir.

...nacves...
Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: istanbul adana
MesajTarih: 28-Tem-2008 / 17:15    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

bi proğramda bu soruyu babaya sormuşlardı babada 3,5 oktav demişti.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: manisa
MesajTarih: 29-Tem-2008 / 01:53    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

söylenmesi ço k zor parçaları bile,yırtarcasına sesini bozmadan son noktaya kadar söyleyebilir öyle bi yetenek va r babamızda.

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: BİLSİNLER
MesajTarih: 29-Tem-2008 / 04:07    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

bencede 4 e cıkabılr bı ses babadakı

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 29-Tem-2008 / 04:14    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

babanın sesi 4 ile 4.5 oktav arasında olduğu söyleniyor hatta ensturumanlarda piyano sanatcılardada Müslüm Babanın en fazla ses aralığına sahip olduğu dillendirilmektedir

Nereden: istanbul/adıyaman
MesajTarih: 29-Tem-2008 / 09:07    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

kesinlikle baba bu konuda başı her daim ceker gırtlak var cün ki
4 oktav ı kesinlikle bulur diyorum.

eyvallahh

nerdesin
Kullanıcı profilini gör
Muslumcu22
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Müslümcü Tarikatından
MesajTarih: 30-Tem-2008 / 04:01    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

babanın ses tonu bas yani kalın ve yanık ve kolaylıkla 4 e yukselir.

Bütün Duygularım Ağır Yaralı"

Kullanıcı profilini gör
zincirli
Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: Ankara/Karapürçek
MesajTarih: 30-Tem-2008 / 15:28    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

baba her sarkısında o sarkıyı nasıl okuyacagını bılıyor ve sarkıları
nı bıle farklı farklı tonlarda;ezgılerde okuyabılıyor.bencede sesı 4 oktav.her 4 seste dekolaylıkla dıke cıkabılır

benimde gönlümün muradını ver.
bir zalim aşkına kul etme beni
gercek aşka giden yolları göster...
SED@ GEBİTEKİN
https://z.mimy.org/
Kullanıcı profilini gör
muslum_toprak
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 06-Ağu-2008 / 15:07    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

arkadaşlar,4 oktav demek do notalarından si notasına kadar 4 kere çıkmak demek,yani 4 e katlamak demek,italyan tenor pavorotti 2.5, 3 oktavken babanın bariton sesi 4 oktav olması mümkün değil,babanın sesi 3 meyanlı parçalarda en fazla 2.5 oktavı az geçiyor,3 oktawlık ve üzeri sesi makina gücü ile çıkartmak lazım,
Kullanıcı profilini gör
cihan5656
Üye
Üye

Nereden: siirt
MesajTarih: 06-Ağu-2008 / 21:29    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

valla bu konuda pek bilgim yoktu ama sayenizde öğrenmiş olduk sağolun varolun. saygılar.
Kullanıcı profilini gör
wiesee
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 07-Ağu-2008 / 08:33    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

müslüm gürses, sağır bile duyar yeterki istemesini bilsin
Kullanıcı profilini gör
eser_k
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 07-Ağu-2008 / 15:24    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

cihan5656 demiş ki:
valla bu konuda pek bilgim yoktu ama sayenizde öğrenmiş olduk sağolun varolun. saygılar.

eyvallah . . .

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 15-Eyl-2008 / 17:46    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

uç bucuk oktav oldugunu bılıyorum duymustum kendı agzından

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: MARDİN KALESİNDEN
MesajTarih: 12-Ekm-2008 / 09:41    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

Evet evet 3,5 oktav...

içmeden yıkılmış sarhoş gibiyim...
Kullanıcı profilini gör
senyoksundiye
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 19-Şub-2009 / 20:43    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

muslum gürses bi programda ( hangi prg oldugunu hatırlayamadım ) kendi agzından bu konu için 3,5 oktav dolayında şeklinde aynen ifade etti
bu konuda teknik bilgim yok sallayamam
bilmek baska bi sey fikir yurutmek baska bi sey şudur diye iddia etmek baska bi sey maalesef degerli genc kardeslerimiz aşırı sevgiden dolayı ucuk rakamlar telefuz ediyor sadece iyi niyetlerinden dolayı
selamlar
Kullanıcı profilini gör
muslumkar05
Üye
Üye

Nereden: Amasya
MesajTarih: 21-May-2012 / 07:21    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Babanın sesi kaç oktav?

popstar erkanın sesi bile 3 oktav çıkıyo youtube da var izleyin bide babayı düşünün bakalım en pes sesten en tiz sese kadar ne kadar fark varsa okadar oktavı yüksek olur yani müslüm baba dünyadaki en iyi seslerden biri türkiyede rakibi yok dünyada bir tane var oda pavarotti meşhur operacı....Yani babanın sesi çok rahat 4 oktav garanti daha yüksekte olabilir...

Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering