Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Ab uyum yasası
Ab uyum yasası

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ankara
MesajTarih: 29-Arl-2007 / 19:19    Mesaj konusu: Ab uyum yasası

1 Ocak'tan itibaren minibüste Tarkan da yasak Müslüm de
AB'ye uyum çerçevesinde trafiğe çevreci olmayan araçlar çıkamayacak, toplu taşıma araçlarında da arabesk müziği yasaklanacak. Taksicilerin eğitilmesi ise ileri bir tarihe ertelendi.
Referans Gazetesi'nden Ceyda Çağlayan'ın haberine göre; Avrupa Birliği'ne (AB) uyum çerçevesinde 1 Ocak sabahı uyanır uyanmaz vatandaşın günlük hayatına girecek bir dizi yenilik kapıda bekliyor. Motorin piyasasının yüzde 83'ünü oluşturan "motorin 500" ve "motorin 2000" piyasadan çekilirken, toplu taşıma araçlarında her müzik yayını yasaklanıyor. Böylece, özellikle Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve Ferdi Tayfur gibi arabeskin önde gelen ve "baba" diye tabir edilen sanatçıları çalmakla özdeşleşen minibüs kültürü sona erecek.
Turizmde 10 puanlık KDV indirimi yürürlüğe girerken, AB çevre standardına uymayan yeni araç piyasaya sürülemeyecek. Televizyon reklam sürelerinin kısaltılması, taksi şoförlerinin insan hakları konusunda eğitilmesi gibi uygulamalar ise ileri tarihlere erteleniyor.
1 Ocak 2008 itibariyle bir çevre standardı olan "Euro-4" tip motoru olmayan araçlar trafiğe çıkamayacak. Uygulama 2009'da genişletilerek, daha önce tip onayı almış ve halen üretilmekte olan araçları kapsayacak. Euro-4'e geçiş yeni bir teknoloji gerektirdiğinden, araç başına 500 euro civarında ek bir maliyet yaratacak. Bu maliyet dolaylı olarak tüketiciye de yansıyacak.

Tatiller ucuzlayacak
1 Ocak'tan itibaren turizmde yüzde 18 olan KDV oranı yüzde 8'e çekilecek. Bu indirim kapsamına konaklama tesislerinin yanı sıra yemek hizmeti sunan mekânlar girecek. Yemek, içecek ve konaklama gibi tüm hizmetler için tek fiyatın belirlendiği "her şey dahil" ve "tam pansiyon" gibi sistemlerde alkollü içecekler de indirime konu olacak. Böylece, özellikle paket tatil fiyatları ucuzlayacak ve vatandaşlar daha uygun fiyata hizmet alabilecek.
Toplu taşıma araçlarında özellikle de arabesk tarzıyla özdeşleşen müzik yayınları da yasaklanıyor. Şoförler isterlerse kapalı devre yayınla, kulaklık takarak bireysel olarak müzik dinleyebilecek.
AB uyum kapsamında çevre dostu akaryakıt kullanımı ve akaryakıt kalitesinin artırılması yönünde önemli bir uygulamay geçiliyor. Buna göre 1 Ocak'tan itibaren araçlarda motorin piyasasının yüzde 83'ünü oluşturan yüksek kükürtlü motorin kullanımı yasaklanıyor.
AB sürecinde yakıt kalitesinin yükseltilmesi hedefinin bir parçası olarak "motorin 500" ve "motorin 2000" dolaşımdan kalkıyor. Şu anda motorin kullananların yüzde 83'ü bu iki ürünü kullanıyor. Gürültü, görüntü ve egzos kirliliği yaratan kamyonlar eskisi kadar çevreyi kirletemeyecek. 1 Ocak'tan itibaren başlamak üzere 35 yaş üstündeki vasıtalar kademeli olarak trafikten men ediliyor. Uygulama ile 60 bine yakın otobüs, tanker ve çekicinin trafikten çekilme işleminin 2009'da tamamlanması planlanıyor.

Uzun reklam çilesi sürecek
Televizyonlardaki reklam süre ve periyotlarının AB'ye uyumlu hale getirilmesi uygulaması ise erteleniyor. Halen 1 saat içinde 21 dakikalık reklam yapılıyor. Bu sürede 7'şer dakikalık 3 periyottan oluşuyor. Ocak 2008'den itibaren geçerli olması planlanan yeni düzenlemeyle ise yüzde 20 kuralı getirilerek 1 saat içindeki toplam reklam süresinin 12 dakikaya indirilmesi öngörülüyordu. Yeni düzenleme için ek süre isteyen sektör temsilcileri, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile uygulamanın ertelenmesi için görüşmelerde bulunuyor. Yeni uygulamanın 2009'dan itibaren kademeli olarak hayata geçirilmesi öngörülüyor. Reçetesiz ilaç ve siyasi propaganda reklamları üzerindeki yasağın kaldırılması da ileri bir tarihe kaldı.
2008'de hayata geçirilmesi planlanan uygulamayla çöpleri AB'ye uyumlu şekilde toplayıp arıtmayan belediyelere ceza kapıdaydı ancak bu konudaki uyumun büyük şehirlerde yüzde 50, küçük beldelerde ise ancak yüzde 10 civarında belediyenin hayata geçirebilmesi, uygulamanın ertelenmesini beraberinde getirdi. Birçok belediyenin mali kaynak sorunu yaşaması ve zaten borç içinde olması nedeniyle, cezai yaptırımın fiili olarak uygulanması mümkün görünmüyor.

Çipli pasaporta 6 ay erteleme
Çipli pasaporta 6 ay erteleme Getirilen yeni düzenlemeyle 1 Ocak'tan itibaren direksiyon başına oturan herkesin taksi şoförlüğü yapamayacağı öngörülmüştü. Taksi şoförlerinin 13 günlük bir kursa katılarak insan hakları ve AB uyum sürecinin önemi gibi konularda eğitime tabi tutulması gerekiyordu. Ayrıca yük ve yolcu taşıyan her türlü sürücüye de mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmişti. Uygulama kapsamına okul ve personel servis araçları, yurtiçi ve uluslararası eşya ve kargo taşımacılığı yapanlar da alınmış, belgesi olmayanlar sadece yük değil, ticari amaçlı insan ve personel de taşıyamayacaktı. Düzenlemyee göre ürettiği bir malı müşterisine götürmek isteyen üreticinin bile bu malı taşımak için belge alması gerekiyordu. Ama kısa süre önce Danıştay'ın iptal kararı vermesi, Ulaştırma Bakanlığı'nın ise kararı temyize götürmesi nedeniyle 1 Ocak'ta hayata geçirilmesi gereken uygulama ileri bir tarihe ertelendi.
1 Ocak'ta uygulanması hedeflenen çipli pasaport uygulaması da 2008 ortasına ertelendi. Sahte pasaport yapımını engellemek ve güvenlik gibi nedenlerle AB sürecinde hayata geçirilmesi gereken uygulama ile AB ülkelerinde kullanılan güvenlik katmanları olan ve barkodlardan okunan pasaportlar kullanılması öngörülüyordu. Her pasaporta bir çip yerleştirilecek ve barkod sistemine uygun hale getirilecek. Böylece kişilerin pasaport bilgileri bilgisayar ortamından denetlenebilecekti. Yeni pasaport uygulaması hayata geçirilseydi vatandaşların kayıt ve kontrol için uzun zaman sırada beklemesine de gerek kalmayaca

Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 29-Arl-2007 / 19:58    Mesaj konusu: Cevap: ab uyum yasası

Söför'e sana Arabesk müzik yasak kulaklıkla dinle diyemezsin, ayrıca kulaklık korna vb. trafik sesleri olsun bunların duyulmasını engelleyecektir. Buda kazaya sebebiyet verebilir tıpkı kulaklığın kablosu gibi Very Happy
Tarkanda yasakmış Baba'da yani arabesk'e özgü bir yasaklama değil, daha önce sadece arabesk müziğe yönelik uygulamalar gelmişti.
Yahu bunlar gâvur icadı şeyler, dolmuşta müzik artık kültür haline gelmiş. Ben demiyorum ki sadece Arabesk çalsın, bu soförlerin insiyatifindedir. Ama kendinizi o şoförün yerine koyun; sabahtan akşama kadar direksiyon sallayacaksınız, korna sesleri araç seslerini dinleyeceksiniz sadece. Olacak iş değil.
Olayın birde diğer boyutu var ki milleti düşünmeden koyulan kurallar hep ihlal edilmiştir ve ne kadar uygulamaya koyarsanız koyun hiçbir zaman başarılı olamazsınız.
Hani kapalı alanlarda sigara içmek XXX sayılı kanuna göre yasaktı, o zaman benim Belediyede içtiğim sigaraya (koridorlar dahil) kimse birşey demiyor? Hatta çıkarıp bir tanede belediye görevlisine buyur edebiliyorum Laughing

Belki müşteriler müzikten rahatsız olabilir bu konuda haklılardırda fakat bu uygulama millet için değil AB için yapılan bir uygulamadır!

--
Çipli pasaport uygulamasını bilmiyorum ama şu sıralar sözü edilen kimlik uygulaması çok işe yarayabilir, tabi bu işide elimize yüzümüze bulaştırmazsak iyi...

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!
Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: istanbul adana
MesajTarih: 29-Arl-2007 / 21:39    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

taruz kardeş yazını okuyup yorumda bulunacaktım ama sen daha dakika 1 gol bir yaptın ilk satırında babaya müslüm diye hitap ettin yanlış ikinci satırını bile okumadım benden önce bilal kardeşim okumuş yorumda bulunmuş o neden seni uyarmamış onuda anlamadım

Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 21:43    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

Çünkü haberin orjinali bu şekilde Kaynak: Referans Gazetesi

Kullanıcı profilini gör
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 21:53    Mesaj konusu: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

karaaliler demiş ki:
taruz kardeş yazını okuyup yorumda bulunacaktım ama sen daha dakika 1 gol bir yaptın ilk satırında babaya müslüm diye hitap ettin yanlış ikinci satırını bile okumadım benden önce bilal kardeşim okumuş yorumda bulunmuş o neden seni uyarmamış onuda anlamadım

okusaydın anlardın birde bana ders vermeye kalkma bu konuda benim duyarlılığım ortada bilen bilir

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 21:59    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

olsun orjinalı o şekilde olabilir öyle diye kendisininde o şekildemi yazması lazım müslümün önüne baba eklese orjinalımı bozulacak!! Smile

<b>Sistem Mesajı:</b> İlgili mesaj birleştirildi. Birleştirilen mesaj ilk mesajdan 4 dakika sonra yollandı..:

ders vermeye kalkmıyorum burnumuz ders verecek kadar havada değil sadece uyardım

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 29-Arl-2007 / 22:36    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

Bu haberi bende okumuştum haber için sağol kardeş bu yasağı kimsenim dinleyeceğini zannetmiyorum polisin arabesk dinliyorsun diye ceza kesecek hali yok bu ab nin de adam akıllı bi yasağı yok zaten hep millete ters uygulamalar ama şunu unutuyorlar bir şeyi ne kadar yasaklarsan o kadar rağbet görür cazip hale gelir bununda olacağı bu.
Kullanıcı profilini gör
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 22:46    Mesaj konusu: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

karaaliler demiş ki:
olsun orjinalı o şekilde olabilir öyle diye kendisininde o şekildemi yazması lazım müslümün önüne baba eklese orjinalımı bozulacak!! Smile

<b>Sistem Mesajı:</b> İlgili mesaj birleştirildi. Birleştirilen mesaj ilk mesajdan 4 dakika sonra yollandı..:

ders vermeye kalkmıyorum burnumuz ders verecek kadar havada değil sadece uyardım

müslüm baba sevgisinin ölcüsü bu değildir eğer saygısızlık yapsaydım uyarmanı tabiki kabul ederdim ama sen daha okumadan anlamadan kıralcılık yapmışsın burada benden daha çok baba düşkünleri varsa ne mutlu bana çok sevinirim

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: NEREYE !!!!!!!!!!!
MesajTarih: 29-Arl-2007 / 22:49    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

bence saçmalık insan patlar walla akşama kadar ruh gibi direksiyon salla.yok aga kimsenin bu yasagı dinleyiceğini sanmam Rolling Eyes ...haber için tesekkürler tacettin kardes..eywallah.. Wink

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 23:21    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

bak güzel kardeşim bende kralcılıkta yok kibirde yok büyüklükte yok böyle kötü şeyler yok yok oğlu yok anladın mı bende güzellik var sevgi saygı var birde çok sevdiğim müslüm baba var okey yes

bi de şunu ekleyim taruz kardeşim müslüm babaya müslüm diyen hiç bir yazıyı makaleyide okumam tamam sevgiler

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Arl-2007 / 23:26    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

kimin ne olduğunu kimse bilemez ama tavırları ortaya koyar kendini.ozaman yazdıklarını bir daha okumanı tavsiye ederim

Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: Adana/Kiremithane
MesajTarih: 30-Arl-2007 / 00:50    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

arkadasların dediğinde hem fikirim
Bide şöyle bişey var...Yani AB'nin önünde çokmu büyük bir engel MÜSLÜM BABA ve tarkan.
Siz önce HALKLARIN KARDESLİĞİNİ sağlayın ondan sonra bakın AB'ye bile girmeye gerek varmı !!!

Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 05:49    Mesaj konusu: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

taruz demiş ki:
karaaliler demiş ki:

okusaydın anlardın birde bana ders vermeye kalkma bu konuda benim duyarlılığım ortada bilen bilir

Vallahi ikinizide severim ikinizde büyüğümsünüz, ikinizide az çok tanırım. Aslında ikinizinde bakış açısı aynı ve oturup konuşsanız (msn yada telefon) çok iyi iki arkadaş olabilirsiniz. Bence bir deneyin gerçekten güzel olacak.
Sadece ortada yanlış anlaşılma var o kadar, ben yinede özel platformda bu konu yaşanmamış gibi karşılıklı bir konuşun derim. Çünkü biliyorum ki Babacı iki iyi insan...

Kullanıcı profilini gör
taruz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 06:18    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

[b]
kazanmak kaybedebilmektir
gerçekleri hazmedebilmektir
doğruları siper edip kendine
takva ile sabredebilmektir

taruz

Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: ==MaRDiN==
MesajTarih: 30-Arl-2007 / 19:54    Mesaj konusu: Re: Cevap: Ab uyum yasası

yahu ab uyum paketi ile arabesk müzigin ne alakası var bunlar da iyice suyunu çıkardılar...müslümcüler derileri yüzülse de babadan vazgeçmezler...hele ki minibüsçü babacılar...bu tezkere öylece kalır bence

Kullanıcı profilini gör
karaaliler
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 21:31    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

merhaba taruz kardeş nasılsın benim sana demek istediğim bir yazıyı alıp siteye eklemişsin yazının başındaki müslüme baba eklesen olmazmıydı bilal kardeşimde diyorki orijinali böyle olsun canım baba kelimesini eklersek orijinalimi bozulur bozulursa ne olur? o yazının içinde isterse 1000 defa müslüm baba yazsın babaların babası yazsın ben yine okumam ilk satırda müslüm olduğu için. bu da benim görüşüm bir nevi müslüm babacılığım buna saygı duyulmasını istiyorum. neyse uzatmayalım taruz kardeşim kendine iyi bak sevgiler saygılar tartışmak her zaman güzeldir tabi güzel oldukça...

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 22:29    Mesaj konusu: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

karaaliler demiş ki:
merhaba taruz kardeş nasılsın benim sana demek istediğim bir yazıyı alıp siteye eklemişsin yazının başındaki müslüme baba eklesen olmazmıydı bilal kardeşimde diyorki orijinali böyle olsun canım baba kelimesini eklersek orijinalimi bozulur bozulursa ne olur? o yazının içinde isterse 1000 defa müslüm baba yazsın babaların babası yazsın ben yine okumam ilk satırda müslüm olduğu için. bu da benim görüşüm bir nevi müslüm babacılığım buna saygı duyulmasını istiyorum. neyse uzatmayalım taruz kardeşim kendine iyi bak sevgiler saygılar tartışmak her zaman güzeldir tabi güzel oldukça...

öncelikle iyiyim saolasın sonrasında yazının değiştirilmesine gelince tabiki olabilir ama gerek duymadım. sizin hangi yazıyı okuyup okumayacağınıza karışmak benim haddime değil sizin kararınız.benim dediğim sizin yazılanı anlamadan hüküm vermeniz ve suçlamanız yoksa dediğim gibi okuyup okumamanız size kalmış birde bilalin beni uyarması konusuna gelince bunuda sizin babaya düşkünlüğünüze bağlamak istiyorum yoksa bir kişiyi itam etmeden önce genel tavrına bakılması gerek diye düşünüyorum zira ben bu sitede 2.yılını dolduran bir üyeyim.buradaki herkes kardeştir aynı duyguları paylaşan insanlar bu sitede toplanmış ben kimseden daha çok babayı sevmiyorum kimsede benden daha çok sevdiğini indaa etmesin ki
bu kardeşlik ortamı bozulmasın.

Üye
Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 22:56    Mesaj konusu: Re: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

emegine sağlık ama abi bencede müslüm demişin yanlış olmuş başına veya sonuna babayı ekliyecektin (KARAALİLER) abim haklı yani
BABAYA SELAM DAMARA DEVAM SAYGILAR

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 23:02    Mesaj konusu: Yanıt: Re: Yanıt: Cevap: Ab uyum yasası

orhann demiş ki:
emegine sağlık ama abi bencede müslüm demişin yanlış olmuş başına veya sonuna babayı ekliyecektin (KARAALİLER) abim haklı yani
BABAYA SELAM DAMARA DEVAM SAYGILAR

sende demişsin yazdığını bir oku orada ne demişsin.algılama bozukluğu var baştan sonra yazılanları oku taraf olmaya gerek yok

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 30-Arl-2007 / 23:15    Mesaj konusu: Cevap: Ab uyum yasası

kesinlikle babayı herkesten daha çok seviyorum demem kardeşlik ortamımız bozulmaz kardeşim buna emin ol bende bu sitede senin gibi eskiyim senin gibi 2 sene hemen hemen olmuştur olmasada yakındır babacan önemli olan gönüllerin bir olması kendine iyi bak...

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering