Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Müslüm Gürses Londra Röportajı
Müslüm Gürses Londra Röportajı

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 09-Ağu-2007 / 01:21    Mesaj konusu: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Müslüm Gürses Londra konserinin ardından verdiği röportajda anlamlı mesajlar verdi:

MUHABİR….
Müslüm bey, hayranlarınız sizin bir değişim geçirdiğinizi, müziğinizde bir değişim yaşadığınızı ve şimdi daha ana akım seyirciye hitap edebilir durumda olduğunuzu söylüyor ve bundan kimileri rahatsızlık duyduğunu belirtiyor ve eski Müslümü istiyoruz eski Müslüm babayı istiyoruz şeklinde yorumlar yapıyorlar.
Bu yorumlar için ne düşünüyorsunuz..? Sizce eski Müslüm Gürses müziğini eski dönem, yeni dönem diye ayırmak mümkün mü ?

M.GÜRSES …
Değişim geçiriliyor denilince hani biz tarzımızda,yani böyle pek kayda değer bir değişime uğradığımızı söyleyemeyiz.
Ha mesela nasıl oluyor..! Geçenlerde bir paramparça şarkısını aldık, bu paramparça şarkısı
Bir rack tarzı eserdi, biz bunu aldık kendi anlayışımıza göre yeniden bir düzenleme yaptık,
Kendi görüşümüze göre ele aldık küçük değişiklikler yaparak şarkıyı icra eyledik.

MUHABİR…
Şarkı yinede M.Gürses şarkısı diyorsunuz?

M.GÜRSES….
Hayır bakıldığı zaman bu benden uzak bir ifadeler göremezsiniz.
Yani yine bizden, bizden olan duygular o şarkının içinde bizden olan,yine o duygular onun içinde.
Yani aldık o şarkıyı öyle bir Akdeniz modeli efendime söyleyeyim dediğimiz manada değerlendirmeye tabi tuttuk.
Gayette güzel oldu , ha ufak tefek değişiklikler olmuştur ama bu yani tamamen böyle bir değişim, değişime uğradık manası taşımamıştır..yani böyle bir kanaat karşı tarafta oluşmuşsa bence bu değişim değildir.Ha ufak tefek değişiklikler olabilir bu da normaldir yani.
Rahatsız olan kişilerde azınlıktadır. Yaptığımız iş müthiş bir ilgi ve sevgi gördü..

MUHABİR…
Sizi şu anda bu müziğinizle dinleyen insanlarla, geçmişte dinleyen insanlar sizce aynı kişiler mi?Yoksa başka kesimler mi artık dinlemeye başlıyor.

M.GÜRSES
Bizim bir kemikleşmiş tabi ki izleyicimiz var, ama bu izleyicimizin yanına bir de kaymak tabaka dediğimiz böyle bir kesiminde bize ilgi sevgi gösterdiği görülmüştür tarafımızdan, buda bizi mutlu etmiştir…yani illa haki bir kesime hitap etme gibi bir şeyimizde yok bir düşüncemiz bir mücadelemizde yok, her kesime hitap etmek benim felsefeme göre en doğrusu…

MUHABİR…
Sizin eski dönemlerde yaptığınız müziğinizi bu gün sizin tabirinizle üst kesimler dediğimiz kesimlerin dinlemediğini hatırlıyoruz..!
Veya bastırmaya çalıştıklarını, olumsuz gördüklerini eski müzik tarzınızı, şimdi ise ülkenin entelektüellerinden, akademisyenlerinden herkes dinleyebiliyor bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kişisel olarak yani çok başka bir sanatçı oldunuz hitap ettiğiniz kesim bakımından..!

Ses dosyası halindeki röportajın tamamını buraya tıklayarak izleyebilir ve indirebilirsiniz.

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!

En son Admin tarafından 01-Nis-2009 / 16:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
teknikmehmet
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: ankara
MesajTarih: 09-Ağu-2007 / 03:06    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

21 temmuz 2007 de Londra da yapılan röportajda babanın ağzından çıkan kelimeleri ben bu siteye üye olduğum tarihten bu güne kadar yazdım , çizdim…. Düşündüklerimi sitede herkesle paylaştım.
Kimseye fikirlerimi kabul etmesi için, veya beni alkışlasın diye de tavır almadım.

Bir zamanlar profesyonel müzikle uğraşan, hala şiir ve şarkı sözü yazmaya devam eden, hiçbir konuda iddia etmeksizin müslümcülük adına mücadele eden biri olarak şimdiye kadar savunduğum tezlerin M.GÜRSES tarafından doğrulanması beni bahtiyar etti.

Baba sadece bir yönünü gördüğümüz yüce bir dağdır…!
Ben bu dağın gördüğüm yüzünde ne varsa resmettim ve diğer müslümcü insanlarında bunu görmesini istedim.

Sigara deyince insanların aklına ilk olarak zehirli bir keyif maddesi gelir amaa…!
Ben ondan önce; Tütün’ü, ekildiği yeri, fabrikalarda işlendiği hali, paketlere dizilişini ve cebimize girdikten sonra yaktığımda çektiğim her fırt la beraber 50,000 hücrenin öldüğüne kadar her şeyi düşünmenin ve görmenin, her konuda faydalı olacağı kanısındayım.
Her müslümcü arkadaşıma selam ederim.
Kullanıcı profilini gör
ex-arab

Nereden: ==MaRDiN==
MesajTarih: 09-Ağu-2007 / 03:24    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

paylaşım için teşekkürler Admin...

düsüncelerin yayılıs sırasına göre yorumumuzu belirtecez...saygılarla

Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 09-Ağu-2007 / 07:50    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Hatırladığım kadarıyla bu eski bir röportaj...Bu konu tam metin olmasa da bir bölümü daha önceden forumda ''Tarzımızda, kayda değer bir değişime uğradığımızı söyleyemeyiz'' başlığı altında tartışılmıştı...Ayrıca röportajda ''Bizim bir kemikleşmiş tabi ki izleyicimiz var'' ifadesi de geçiyordu...Bu sorular da Müslüm Baba'ya ''paramparça'' albümünden sonra Müslümcülerin tepkisi sonucunda sorulmuştu...Baba da , soruya cevap verirken ''Geçenlerde Paramparça şarkısını aldık icra eyledik... diyor...Paramparça 2003 yılında piyasaya çıktı...
Netice itibariyle biz Baba'nın yaptığı her albümüne saygı duyduk...Aldık dinledik,dinlettik...Doğrularını alkışladık ; yanlışlarını eleştirdik...Alkışımızı da duydu..Eleştirilerimizi de...
Ama tekrar söyleyeyim bu eski bir röportaj...

Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: izmit
MesajTarih: 09-Ağu-2007 / 14:24    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Bilgi içni sağOlasın abi. Wink
Kullanıcı profilini gör
HaNcI_Abi
Üye
Üye

Nereden: Karanlıklar Ülkesinden
MesajTarih: 10-Ağu-2007 / 01:18    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Paylasım Icın Tskler Ama Bence Parcalar Hep Klasık Sekılde Dursa Daha ıyı Olur Modern Fılan Hep Bos Seyler...
Kullanıcı profilini gör
ALeMcI-44
Üye
Üye

Nereden: Malatya Pötürge Bakımlı Köyü
MesajTarih: 10-Ağu-2007 / 18:47    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Paylaşımın İçin sağol admin.

Kullanıcı profilini gör
zincirli
Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: Ankara/Karapürçek
MesajTarih: 10-Ağu-2007 / 19:53    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

tesekkürler admin paylasımın için..

benimde gönlümün muradını ver.
bir zalim aşkına kul etme beni
gercek aşka giden yolları göster...
SED@ GEBİTEKİN
https://z.mimy.org/
Kullanıcı profilini gör
Muslumcu22
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Müslümcü Tarikatından
MesajTarih: 11-Ağu-2007 / 13:59    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

daha önce okumustum bu yazıyı tşk admin kardes emeğine sağlık

Bütün Duygularım Ağır Yaralı"

Kullanıcı profilini gör
kapsal0434

MesajTarih: 14-Ağu-2007 / 02:51    Mesaj konusu: Re: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Müslüm Gürses'in tarzında, müziğinde bir değişimin olduğu tartışılmaz bir gerçektir.Bizi burada bağlayan konu değişimin olumlu mu yoksa olumsuz mu olmasıdır.İşte burada ortaya bir kör düğüm çıkıyor.Çöz çözebilirsen....

Bir selam vermiyorsun sevgilim bilmem niye
....Ne Olur Bize de Gel
İç Bir Kahve Sigara.
harunkapsal82@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 02-Arl-2007 / 02:21    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Gürses Londra Röportajı

Ne zamandır aklımda olan bu mesaja ancak şimdi cevap yazabiliyorum.

Paramparça albümü 2003'de çıktı kabul.
Aşk Tesadüfleri Sever albümü ise 2006 yılında çıkmıştır.
Kayıtın 7. dakikasından itibaren dikkat ederseniz Sebahat Abla şarkısı çalıyor. Bilindiği gibi Sebahat Abla şarkısı Aşk Tesadüfleri Sever albümüne aittir. Ağustos 2007'de yayınladığım bu röportaj 2003'de çekilmiş olamaz. 2003'te Sabah Ablamız yoktu. Kaydın sonunda da yine Aşk Tesedüfleri Sever albümündeki Bir Ömür Yetmez adlı parçayı duyabilirsiniz...

"Tarzımızda, kayda değer bir değişime uğradığımızı söyleyemeyiz"' ve "Bizim bir kemikleşmiş tabi ki izleyicimiz var" cümlelerini baba bir değil birkaç programda söylediğini anımsıyorum...

Ve evet değişim süreci bildiğimiz gibi çok önceleri başladı Harun kardeş, inşallah yeni albümüyle bu süreci tamamlamaz Babamız.

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!
Kullanıcı profilini gör
kurt000253
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: [_GÜNGÖREN_]
MesajTarih: 03-Arl-2007 / 05:19    Mesaj konusu: Re: Cevap: Müslüm Gürses Londra Röportajı

paylaşım için saol admin kardeş Wink
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering