Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Beste Fabrikasi
Beste Fabrikasi

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Arkadaşlık ve Muhabbet
Yazar Mesaj
kaderSIZ
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 06-May-2007 / 07:12    Mesaj konusu: Beste Fabrikasi

SeLamun aLeykum arkadasLar.biLiyosunuz muslum babanın gonlumuzdeki bu yeri edinmesinde Ali Tekinturenin buyuk payi vardir.Ben bunu ögrendikten sonra arastırdım fakat fazla bilgi edinemedim.Ali Tekinture hakkındaki bilgilerinizi bekliyorum.Bu adam nerde ne içer ne yer :)nerde oturur...

Benim biLdikLerim.
Ali Tekinture 1953 Adıyaman, Besni doğumlu şairin;
Yüz tanesinin müziği kendisine ait olmak üzere yaklaşık binbeşyüz eseri kaset ve CD'lerde okundu.350 şarkısı filmlerde, elliye yakında kliplerde okundu.
Şairin eserleri;
Tanrım beni baştan yarat, Baharı bekleyen kumrular gibi, Canım dediklerim, Seni yakcaklar, Sürünüyorum, Kadehi şişeyi kırarım, Aldanma çocuksu mahsun yüzüne, Anadan ayrı, Kırılsın ellerim, Senden vazgeçmem, Birisi, Gitme, Kahrolayım, Kaderi benmi yarattım, Evlat, Bir avuç gözyaşı v.b. gibi yüzlerce ölümsüz eserden oluşur..
Eserlerini seslendiren sanatçılardan bazıları:
Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Bülent Ersoy, Muazzez ersoy, Zeki Müren, MÜSLÜM GÜRSES, Adnan şenses, Emrah, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, İbrahim Tatlıses, Cengiz Kurtoğlu, Ebru Gündeş, Sibel Can gibi sanatçılardır.
Kullanıcı profilini gör
nacves
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: Müslüm Gürses Ülkesinden..
MesajTarih: 06-May-2008 / 18:12    Mesaj konusu: Re: Beste Fabrikasi

alı tekınture degerlı bır bestecı,boyle degerler unutulmamalı,sarkıları ve muzıklerı harıka...baba bu sarkılarla baba olmadı ...

...nacves...
Kullanıcı profilini gör
muslumkar05
Üye
Üye

Nereden: Amasya
MesajTarih: 11-May-2012 / 18:19    Mesaj konusu: Re: Beste Fabrikasi

sözde ali tekintüre bestede yavuz taneri (merhum) tek geçerim

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 11-May-2012 / 19:16    Mesaj konusu: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

muslumkar05 demiş ki:

Sözlerin Önünde Diz Çöktüğü YEk Kişi Ali Tekintüre SÖz Yazarı,
BEste İse Burhan Bayar Ve Yavuz TAner (Merhum)

Kullanıcı profilini gör
muslumkar05
Üye
Üye

MesajTarih: 11-May-2012 / 21:15    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

atasayar demiş ki:
muslumkar05 demiş ki:

Sözlerin Önünde Diz Çöktüğü YEk Kişi Ali Tekintüre SÖz Yazarı,
BEste İse Burhan Bayar Ve Yavuz TAner (Merhum)
doğru bayar kardeşlerde güzel işler yaptılar ama bana göre yavuz tanerin besteleri tam bir şaheser..

Nereden: Acımasız Dünyadan (İzmir)
MesajTarih: 21-May-2012 / 20:26    Mesaj konusu: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

muslumkar05 demiş ki:
doğru bayar kardeşlerde güzel işler yaptılar ama bana göre yavuz tanerin besteleri tam bir şaheser..

Yavuz Hoca çok farklı herkezin gönlünde büyük yönetmendi rahmetli
Burhan Bayar ı hiç bir zaman es geçmem besteleri heleki o ney çalışı alkışlık bi adam..

Kullanıcı profilini gör
adem_reis78
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 21-May-2012 / 20:30    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

Ali Dede Bizim Canımızdır Gerçekten Fatih Abimin Söylediği Gibi Sözlerin Önünde Diz Çöktüğü Adam Allah Yürek Vermiş Gönül Vermiş Ali Tekintüre Dedemizde Yazmış Destanlaştırmış .

Üye
Üye

Nereden: izmir
MesajTarih: 23-May-2012 / 05:56    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

İyi güzel yazmışsında kardeş ali tekintüre besteci değil güftecidir yani söz yazarı besteci dedinmi yavuz taner ve bayar kardeşler bu işi en iyi yapan adamlardır

Üye
Üye

MesajTarih: 23-May-2012 / 23:53    Mesaj konusu: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

atasayar demiş ki:
muslumkar05 demiş ki:

Yavuz Hoca çok farklı herkezin gönlünde büyük yönetmendi rahmetli
Burhan Bayar ı hiç bir zaman es geçmem besteleri heleki o ney çalışı alkışlık bi adam..

Burhan bayar ın yptığı besteler insan işi değil hakketen allah cevheri vermiş adama genelde bestelerinde ney var doğru özellikle ecele sitemde tam ruhuna işliyo adamın ..Yavuz taner hocanın bestelerinde saz ve darbuka ağırlık ikisi çok öne çıkıyo ikiside eşsiz bestekarlar

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 04-Hzr-2012 / 08:21    Mesaj konusu: Re: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

Ali Tekintüre Rahmetli Yavuz Taner tabi Burhan Bayar bunlar unutulmaz isimler.....

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Van/Merkez Muslumcu.dür Herkez!!!
MesajTarih: 04-Hzr-2012 / 15:28    Mesaj konusu: Cevap: Re: Cevap: Re: Cevap: Re: Beste Fabrikasi

KUSTURDUNGONLUMU demiş ki:
Ali Tekintüre Rahmetli Yavuz Taner tabi Burhan Bayar bunlar unutulmaz isimler.....

Gerçekten Müslüm Gürses'in Müslüm Baba olmasında önemli rol oynayan isimler...

"siteye ilk kayıt: dec 20,2004"
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Arkadaşlık ve Muhabbet
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering