Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Müslüm Gürses, Gürses Müziği DEĞİŞTİMİ?
Müslüm Gürses, Gürses Müziği DEĞİŞTİMİ?
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Yazar Mesaj
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 05:51    Mesaj konusu: Müslüm Gürses, Gürses Müziği DEĞİŞTİMİ?

Malumunuz Aşk Tesadüfleri sever ve önceli birkaç albüm bizi eski albümlerine nazaran pek tatmin etmedi.
Forumda birçok çeşitli konu içerisinde sizlerinde bu serzenişleri görülmekte.
Bu nedenle sabit bir başlık altında bu konuyu tartışmayı uygun gördüm.

Sizce,
Müslüm Gürses değiştimi?
Müslüm Gürses Müziği Değiştimi?
Değiştiyse ne derece?
Değişimi nasıl karşılıyorsunuz?
Bu değişim sizi ne derece tatmin etti?

Kısacası Gürses'in son albümlerinden süregelen, değişim diye nitelendirilen/yorumlanan konuyu enine boyuna masaya yatıralım...

Yürekten düşüncelerinizi bekliyoruz...

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!

En son Admin tarafından 18-Ksm-2006 / 06:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
2 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
forzaenver
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Meyhaneden...
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 06:09    Mesaj konusu:

Kardeş konu için teşekkürler ben burda o şıklara göre cevap vereyim bu tarz değişikliği özellikle beni yıkmış vaziyette bence eski tarzı herzaman iyi olurdu ama bu malesef 1992 ve 93 gibi yıllardan sonra malesef çöktü bu yıllardan sonra sadece korsan albümler güzel oldu korsan albümlerde zaten eskiden söylenenlerdi mesala;kısmetim kapanmış yani olmadı bu. 1993 ten sonra benim sevdiğim şarkı çok azdır bide son albümleri zaten yıkıldı ama baba hep aynı bunun bilincindeyim...

Arkadaşlar lütfen gerçek ve harbi konuşun.... Exclamation

Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 06:33    Mesaj konusu:

Tahminimce birçoğumuz bir değişim var ve bu değişimden memnun değilim diyecektir.

Peki olaya şöyle bir boyut kazandıralım, farklı sesler...

Bu bir Müslüm Gürses Oyunumudur?

Eskinden Müslüm Gürses dinlemeyenler, entel diye adlandırdığımız kesim, son albümlerini özellikle Aşk Tesadüfleri Sever albümünü benimsemiş durumdadırlar.
*Yalnız bu insanlar zamanında Müslüm Gürses anılınca "Iyy" diyen, basına yansıdığı kadarıyla (gazete arşivlerine bakarsanız) hiç olumlu tepki almayan ve hatta tabiri caizse Müslüm Baba'yı yerden yere vurmaya çalışmadılar mı?
Şimdiki basın haberlerine bakalım, Gürses entel barlarda sahne alıyor, dumanla konser veriyor, rock konserlerine katılıyor vs...

Kısacası, Eskinden entel kesim dinlemezdi ve yuhalarlardı
Fakat şuan benimsemiş durumdalar, hatta büyük zevk aldıklarını söylüyorlar.
Oyunun içeriğini bu noktada kavrayabilirsiniz;
Eskiden tu, kaka diyen entel kesmi şuan dinliyor. Ve seslerini çıkaramıyorlar, artık Müslüm Gürses anıldığı zaman IYY demiyorlar, hiç yoktan "son albümü güzel" diyorlar.
Yani Gürses'e karşı olan kesimide Müslümcüler kervanına kattı ve ağızlarına mühür çekerek çok kurnaz ve akıllıca bir iş yaptı tezini ortaya atıyorum.
Düşüncem, en fazla bir albüm daha bu oyunun bir parçası olabilir, oyun uzarsa gerçek Müslümcüler'i kaybedebilir Baba.
Yeni albümü biz gerçek Müslümcüleri tatmin ederse bu tezimin ispatı olur diye düşünüyorum...

Bu bir oyun değilse, işte o zaman işimiz zor Sad

Kullanıcı profilini gör
teknikmehmet
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: ankara
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 06:41    Mesaj konusu: değişmeyen şahsiyet müslüm gürses

1: Gürses değişmez, değişenler bizleriz.

2: Ankara hacı bayram camisini bilenler o civarda satılan ilahi kasetleri dinlemedilerse dinlesinler! ilahi tarzın bile oyun havası haline getirildiği günümüzde müslüm gürses in müziğinin değişmemesi mümkünmüdür?

3: Gürses'in şarkıları,müziği değişir ,yorumu ve tarzı değişmez.

4: Değişen müzik ve sözlerse hiç önemli değil ,her şair gönlünü kalemin ucunda dizelere sıralar,müzik o dizelere can verir.
gürses e kalan iş ise onu eşsiz tarzı ile yorumlamaktır.

5: Değişim gürses te olmayınca hangi eseri okursa okusun en iyi şekilde yorumlayacagından emim olduğum için fark etmez.
Kullanıcı profilini gör
EMANET
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KALLEŞ DÜNYA DAN
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 07:28    Mesaj konusu:

şimdi ki albümlerini entel kesim dinliyor biz değil bunada dikkat etmek lazım . ne tür düşüncele içinde yapılıyor bu albümler yada baba nasıl böyle yapıyor artık hiçbir fikir gelmiyor aklıma .belki baba kendisini entellerede sevdirme çabasına düştü ..kendisini onlarada ispatlamaya çalışıyor ..işte bu süreçte çıkan albümleri görüyoruz.ama o albümleri sadece eğer böyle bir düşüncesi varsa babanın o albümleri entellere yapıyor.yıllarca kendisini dinleyenlere değil diye düşünüyorum ben şahsen..yani son çıkan o albümleri ben dinlemiyorum demekki o albüm bana yapılmamış ban ayapılan albümler gitme -güldür yüzümü -dağlarda karolsaydım senden vazgeçmem-müzik ziyafeti esrarlı gözler ve şu an sağmadığım bu damar diye tabir ettiğimiz içinde kendimizi bulduğumuz şarkılardan oluşan albümleri dinliyorum

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 2 Dakika Sonra Yollandı..:

baktığımda bu albümlerin bizlere yapıldığını görüyorum
Kullanıcı profilini gör
damar02
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 18:39    Mesaj konusu:

biz sevenleri olarak bunlaRI DÜŞÜNÜYORSAK ,MUTLAKA baba da BUNLARI DÜŞÜNÜYORDUR.kaldı ki şöyle bir durum da sözkonusu.eğer bundan 15 -20 sene önceki albümleri halen büyük bir zevkle dinlenip,hala müzik marketlerde yer alıyorsa ,bu tarzını istediği kadar devam ettirsin eski albümleri onu uzun yıllar daha dinlenebilir kılar.tabi bunun yanında hayranlarında bir hayalkırıklığına sebep olur.o ayrı bir konu.bu da baba nın düşünmesi gereken bir hadise.
ama şahsımca şunuda unutmamak gerekir.sadece müslüm baba nın albümlerinde değil,genel olarak bir çok alanda ki olayları takip edin.hep eski zamanların esintilerini görürsünüz.moda dan tutunda,müzikal anlamda bir çok yenilik diye adlandırılan olaylar hep eskilerden alıntı.
kısaca müslüm gürses entel ve burjuva kesiminde ki misyonunu uzun tutmayacaktır.çünkü o da biliyor ki, o kesim herşeyi çok hızla tüketen bir kesim.
ben babanın bizleri bu anlamda üzeceğini düşünmüyorum.
Kullanıcı profilini gör
dilenci06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 20:16    Mesaj konusu:

1. degişti
2. degişti
3. özünden vazgeçip baska dallara sapıyor
4. çok üzülerek
5. bu sarkılar sadece entelleri tatmin ediyor birde müslüm gürses e tapanları o dereceki kabullenmek istemiolar
müslüm gürses degişmiştir....
Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 21:33    Mesaj konusu:

değişti değişti demekle olmaz dilenci06, konu başında listelenmiş sorular sorduysam bu bir anket değil elbet, yorumunu alalım...

En son Admin tarafından 23-Oca-2009 / 06:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
serkanvan
Üye
Üye

Nereden: VAN
MesajTarih: 18-Ksm-2006 / 22:34    Mesaj konusu:

Babanın müziğinde ve tarzında bir değişiklik olduğu aşikar bunu kimse inkar edemez ama Baba değişmedi ne yüreği nede bize olan o eşsiz sevgisi(Bizde aynı şekil).Albümleri yaklaşık son 10-12 yıldır tabiri caizse bizi kesmiyor artık eski albümlerle kıyaslanamaz belkide ,şahsım olarak son albümlerini pekde beğenmiyorum ama Baba ne yaparsa yakışır şarkıların hakkını vererek okumuş kimse yorumunu eleştiremez ama entel kesim değilde daha çok gerçek kitlesi olan yani biz Müslümcü'lere hitap etseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Saygılar...

Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 19-Ksm-2006 / 00:33    Mesaj konusu:

Hepimizin bildiği çok klişe bir söz vardır : "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir"

Müslüm Gürses tabi ki değişmiştir.Değişen sadece O değildir ama.Onunla birlikte müzik anlayışı değişmiştir, yaşam tarzı değişmiştir, insanlar değişmiştir kısacası dünya değişmiştir... Müslüm Baba'nın bu değişmin dışında kalması imkansızdır zaten.

Benim fikrim bir daha dünyaya böyle bir sanatçı gelmeyecektir.Bundan sonra Esrarlı Gözler,Yıkıldım Sevgilim,Yaprak Dökümü,Farklı Değilim tarzında şarkılar yazılmayacak.Bunun en büyük kanıtı Müslüm Gürses'in müzik yaşamını sürdürdüğü halde o kalitede albümler yapamıyor olmasıdır.(Bakma,Gönül Teknem,Ayrılık Acı Bir Şey albümleri eski albümlerinin yerini tutamadı malesef - Aşk Tesadüfleri Sever'i yazmaya gerek bile duymuyorum, çünkü bu zaten bize hitap etmiyor-)

Şu an elimizden gelen tek şey; her güzel şeyin bir sonu olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayarak Müslüm Baba'nın o eski ve güzel albümlerini dinlemek.(Şu an radyoda çalan şarkı: "Sebepsiz Ayrılık". İşte benim istediğim Müslüm Baba burada !)

Nereden: istanbul
MesajTarih: 19-Ksm-2006 / 06:04    Mesaj konusu:

babamız yani yılların babası baba derken biz sade şarkılarına vurulmadık duruşu hayata bakışına konuşmasına yürüyüşüne vs.bu tür şeyleride içeriğindedir ama baba müzik konusunda değişmiş ama bu kişilik olarak bence aynı yine yorgun ve az konuşmasıyla ayakta tabiki yaptığı son albümler belki beğenildi ama müslümce tarz dışına çıktı biz müslümce dediğimiz tarz yani itırazım var garipler sevda yolu vs gibi şarkılarda müslümce tat alabiliyoruz ama tabiki baba rock şarkılarını arabeske çevirse dinlemezmiyiz tabi dinleriz tabi yanındayız ama yani biz asıl arabesk asıl damar kökü damar şarkılar istiyoruz bunlar bizi müslümcü anlayışına götürür söylemek istediğim bu kadar söz sizde [bu arada admin kardeş iyi düşünmüşsün eline saglık) Exclamation
Kullanıcı profilini gör
teknikmehmet

Nereden: ankara
MesajTarih: 19-Ksm-2006 / 07:35    Mesaj konusu: işi yapmak için işin yarısından anlamak gerek!

müslümcü olmak şarkılarını beğenince dinlemek,müslüm gürses i göklere
çıkarmak,söylediği şarkıları beğenmeyince ,yermek yerlere vurmaksa, ben bunun gibi düşünenlerle aynı kafada değilim.

benim düşündüğümün aksini düşünen arkadaşlarada saygı duyarım.
sebebine gelince düşünce ve fikir özgürlügünün var olması taraftarıyım.

eleştirmen olmak bilgi ve tecrübe sahibi olmakla olur.

kalkıp iki kelime ile bir eleştiri yapılıyor ve her hangi bir konuda ortaya bir
düşünce atılıyorsa o konuda açıklama zorunluluğu doğar.

gürses in değiştiğini savunanlar değişim hakındaki gerçeğin arkasındaki olan biten sebeplari bilmek zorunda ve açıklık getirmekle yükümlüdürler.

bunu yapacak arkadaşlar varsa bizide bilgilendirirse seviniriz.
Kullanıcı profilini gör
dilenci06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 19-Ksm-2006 / 14:18    Mesaj konusu:

Admin demiş ki:
değişti değişti demekle olmaz dilenci06, konu başında listelenmiş sorular sorduysam bu bir aket değil elbet, yorumunu alalım...

tatsızlık çıkmasını istemiyorum özellikle benden yas olarak büyük oldugunuz için saygısızlıkta yapmak istemiyorum ama illa yorum istiyorsanız yaparım...
müslüm gürses yası itibariyle artık eski formunda deil bu çok dogal ama baska türlü kendini göstermek istedi ve slow müzige kaydı yani degişti.

dedigim gibi müslüm gürses in slow ve buna benzer rock sarkılarını yorumladı müzigi degişti

özünden saptı ve entel diye adlandıran kesimleri sevindirdi bizden yavas yavas uzaklasıyor

degişimi üzülerek karsılıyorum ve eski babaya deönmesini beklemiyorum ama en azından daha fazla ileri gitmesini istemiyorum

bu degişim tatmin edici deil üzücü bir olay...
bu yorum kendi özeleştirimdir kimseyle tartısmak istemiyorum özellikle bende çok emegi olan mehmet abimle ona olan saygım çok büyüktür....
Kullanıcı profilini gör
EMANET
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 19-Ksm-2006 / 17:32    Mesaj konusu:

teknikmehmet demiş ki:
müslümcü olmak şarkılarını beğenince dinlemek,müslüm gürses i göklere
çıkarmak,söylediği şarkıları beğenmeyince ,yermek yerlere vurmaksa, ben bunun gibi düşünenlerle aynı kafada değilim.

benim düşündüğümün aksini düşünen arkadaşlarada saygı duyarım.
sebebine gelince düşünce ve fikir özgürlügünün var olması taraftarıyım.

eleştirmen olmak bilgi ve tecrübe sahibi olmakla olur.

kalkıp iki kelime ile bir eleştiri yapılıyor ve her hangi bir konuda ortaya bir
düşünce atılıyorsa o konuda açıklama zorunluluğu doğar.

gürses in değiştiğini savunanlar değişim hakındaki gerçeğin arkasındaki olan biten sebeplari bilmek zorunda ve açıklık getirmekle yükümlüdürler.

bunu yapacak arkadaşlar varsa bizide bilgilendirirse seviniriz.

bunu yerlere vurmak diye tabir etmek doğru olmaz bence..bizler iyi şarkı söyleyince babayı göklere çıkartıık çıkartırızda.ama kötü şarkı söyleyince asla yere vurmayacak kadarda müslüm babayı severiz..ben kendimce düşünüyorum ki elbette babayı buraya sesi yorumu getirdi.ama unutmayalımki biz sevenleri olmazsa babda olmazdı bu bir gerçek öyle değilmi.o yüzden biraz babaya sitem etmeye hakkımı zolduğunu düünüyorum..biz ona yürekten bağlıysak kasetlerini cd lerini plaklarını aldıysak yıllardır.bir parça hakkımız olduğunu düşünüyorum

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 6 Dakika Sonra Yollandı..:

ve bize hitap etmeyen albümler yapıyorsa bunu için sitem etmeye hakkkımız var hemde sonuna kadar.1 dedikolmadı 2 dedik olmadı 15 deidk olmadı görüyoruz çıkan albümleri bize hitap etmiyor yani yılların kemikleişmiş müslüm gürses dinleyicilerine hitap etmiyor.istese yapılır ama yapılmıyor bakın ben şahsen aryılık acı birşer ve kıyak bitti albümlerinin çak güzel damar şarkılar içerdiğini görüyorum demekki yapılıyor..ama biz hepsinin böyle olmasını istiyoruz.bence 1 numara etken şarkı seçimleri ..mesela eskide bakkal mahmudun kızı şarkısı vardı baba okudu hareketli olarak. çok da severim güzel okuyor dinlettiriyor.yada yandı çukurova şarkısı .ama şimdiki hareketli şarkılarında bile iş yok bunu görmemek için kör duymamak için sağır olmak gerekir..bakın ye memo ,saldır moruk ,gibi şarkılara.zaten artık umudumu bu son albümle iyice kaybettim.baba çıtayı iyice yükseltti bu albümden sonra bunun altına düşmek asla olmaz diye düşünüyorum ve daha nice aşk tesadütleri sever albümünün serisi çıkacağına inanıyorum .müzikal açıdan.

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 3 Dakika Sonra Yollandı..:

ben mesela son albümü aldığım günden beri dinlemiyorum o gün baktım parçalara..hala dinlemiyorum dinlemek gelmiyor içimden.bir çok arkadaştada bu böyledir..demekki ortaya büyük bir sorun var.
Kullanıcı profilini gör
abdi

Nereden: berlin-gaziantep
MesajTarih: 21-Ksm-2006 / 04:17    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Gürses, Gürses Müziği DEĞİŞTİMİ?

bence müslüm gürses degismistir ve onu bizler gibi,herkez gibi zaman degistirmistir,simdi baba kalksa aynen 80 li 90 li yillardaki gibi yine o muhtesem sarkilarini seslendirse herkeze komik gelebilir cünkü yok artik o eski asklar ve sevgiler,lakin baba bizim gönlümüze coktan tahtini kurmustur hangi albümü cikarirsa cikarsin ilk yapacagimiz is kasetciye gidip o albümü almaktir yeni müslümcülük bu olmali bence.siz bana degismemis insan gösterebilirmisiniz?

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 21-Ksm-2006 / 06:05    Mesaj konusu:

valla beyler bu konu aslında o kadar çok uzarki o kadar çok yazı yazılırki neyse .bu işin sonu gelemyecek..baba artık asla eski geri günlere dönemyecek içimizde kanayan bir yara olarak kalıcak bu konu ..ve bize bu gerçeği kabullenmek düşüyor sadece ..bu gerçeği kabullenmeliyiz bence
Kullanıcı profilini gör
serkanvan
Üye
Üye

Nereden: VAN
MesajTarih: 22-Ksm-2006 / 23:57    Mesaj konusu:

EMANET demiş ki:
valla beyler bu konu aslında o kadar çok uzarki o kadar çok yazı yazılırki neyse .bu işin sonu gelemyecek..baba artık asla eski geri günlere dönemyecek içimizde kanayan bir yara olarak kalıcak bu konu ..ve bize bu gerçeği kabullenmek düşüyor sadece ..bu gerçeği kabullenmeliyiz bence

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 2 Dakika Sonra Yollandı..:

bende maalesefki Emanet kardeşime katılıyorum bu gerçeği kabullenmeliyiz

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: maziden bir yer
MesajTarih: 23-Ksm-2006 / 01:25    Mesaj konusu:

1- evet
2- evet
3- büyük derecede
4- kötü
5- eski tarzına geri dönmeli

Bunları kimseye anlatamadım
Kullanıcı profilini gör
KILICBEY
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 25-Ksm-2006 / 14:47    Mesaj konusu:

Bence Müslüm Baba değişmez ama müziğinde değişnmeler var.Şimdi ki albümleri entel kesime hitp ediyor eski albümleri ise bize bence BABA değişmedi ama müziğinde değişmeler var gönül isterki eski haline geri dönse bu halini gördükçe içim yanıyor dayanamıyorum
Kullanıcı profilini gör
baydamarersin
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Bilsinler..
MesajTarih: 03-Arl-2006 / 03:21    Mesaj konusu:

her sey degısırde baba degısmez sarkıaroı degısse bıle kendı karakterı degısmez

son zamanda kı sarkıları pop tamam ona bısey demıyoruz pop kesımınede guzlu derecede hıtep edıyor
ama kısııgıne dıyecek yok neyse o hep odugu gıbı kalıyor baskaları gıbı gelmısını ınutmuyor babamız bızlere tam manasılyla ornek olluyor
baba muslume devam

Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering