Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Müslümcülük Ve Müzisyenlik
Müslümcülük Ve Müzisyenlik
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Yazar Mesaj
keltikfrost
Üye
Üye

MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 03:19    Mesaj konusu: Müslümcülük Ve Müzisyenlik

Bu Başlığı Açmak İçin Çok Tereddüt Ettiğimi Belirterek Yazıma Başlamak İstiyorum.Şimdi Hepimiz Yıllardır Müslüm Baba'yı Severek Dinliyoruz.Neden Çünkü Dertlerimizi,Tasalarımızı,Çilelerimizi Müziğe Döktüğü İçin.Kendisinin Eşi Benzeri Yok Arabesk'de.Nitekim Arabesk'in en saf ve acı halini yansıtmaktadır.Yer Yer Çıkardığı Türkü Kıvamındaki Deneysel Albümleride Gönlümüzdeki Yerini Dahada Sağlamlaştırmıştır.Nitekim Müslüm Gürses Dinleyicilerinin bir çoğu hepimizin bildiği üzere anadolu insanıdır.Bende Yılalrdır Müslüm baba'yı bir şarkıcı yada müzisyen olarak değilde başlı başına bir idol olarak gördüm.'MÜSLÜM BABA' bu tanımlamanın bile zihinlere yansıyan derinliği büyüktür.sırf bu yakıştırma dahi müslüm babanın değerine değer katıyor.Bir Çok Şarkısıda Böyle,Esrarlı gözler,bir kadın tanıdım,haberimiz yok,gitme,maziden biri vs...Şahsen ben Bu saydığım şarkılardan birini dinleyince müslümcülük damarım kabarıyor.ehh bu durumda bu sitede bulunan bir çok insanın durumunu özetliyor.pekiyi bu iyi birşey mi?bence hayır.belki bir çoğunuz karşı çıkacak ama ben müslüm babanın gereğinden fazla ön plana çıktığını düşünüyorum.tamam iyi bir yorumcu içten söylemiş o şarkıları ama hepimizinde bildiği üzere müslüm baba'nın sesi çok kolay taklit edilebilir bir sestir.bunuda hakan taşıyan,popstar selçuk,erol budan,güçlü soydemir,selahattin özdemir vs..gibi müzisyenlerin ses renklerinin müslüm baba'ya bir hayli benzemesini örnek gösterebiliriz.Bunun dışında müslüm baba icra ettiği müziklere gerek söz gerek enstrümantal gerekse kayıt,düzenleme aşamasında hiç elini dokundurmamıştır(yanlımıyorsam).bu gibi vokal kadar önemli olan işleri müzik direktörü burhan bayar,söz yazarı ali tekintüre,yavuz taner,,besteci suat sayın,mustafa sayan,bayram şenpınar,selahattin cesur,orhan akdeniz gibi müzisyenler yapmıştır.

1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
forzaenver
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Meyhaneden...
MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 03:58    Mesaj konusu:

Kardeş bazı bölümlerde haklısın ama bu site müslüm baba için kurulmuştur bunun farkındasındır onun için o kişiyi yani müslüm babayı bir ekol haline getirip herkesle o ekolü paylaşmak gerekir tabiki bu arada işi abartmadan yapmalıyız.

Tabiki müslüm babanın arkasında duran bizim tanımadığımız muazzam insanlarda var ama onlarda müslüm babanın çok tutulmasından zevk almışlardır eminim çünkü eserler ilk onlardan çıkmıştır.

Exclamation

Üye

MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 04:18    Mesaj konusu:

Müslüm Babanın sesinin kolay taklit edilebilir bir ses olduğunu iddia etmişsin.Şunu da unutmamak lazım en iyiler daha çok taklit edilir.Neden Orhan Gencebayın ve Ferdi Tayfurun Müslüm Baba kadar takliti yok?
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 17:33    Mesaj konusu:

müslüm BABA yorumcudur.söz yazmaz beste yapmaz(belki de yapamaz doğal bir durum bu)ancak yapılan söze besteye öyle bir hava katar ki o eser artık başkasından dinlenemez adeta babanın tapusuna girmiştir.hergün bilfiil dinlenen ve dinlenmediği zaman eksiklik hissettiren başka bir ses ya da yorum yok!

Müslüm BABAnın sesi kolay taklit edilebilir cümlesi kökten yanlış zira Müslüm babanın sesine benzetilen hatta tıpatıp aynı denen onlarca adam çıktı ancak hiçbiri babanın gırtlak namelerinden en ufak bir esinti dahi gösteremediler.yani müslüm baba hala parlayan güneş ancak arada bir yanıp sönen yıldızlar ona eşdeğer tutulmaya çalışılıyor.el insaf

keltikfrost kardeş senle şahsi bir sıkıntım yok ancak sanki otoriteymiş gibi müslüm BABAyı eleştirmekten vazgeç bence kalbimizi kırma.zira insan bişeyi ya sever ya sevmez ortası yok.

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
unuttu-bilsin
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 19:02    Mesaj konusu:

SonuÇTa BaBa Bir Numara GeriSi YaLan ArTık BıRaKın MüSLüm BaBa Ya Taş ATmayı KabuLLenin ArTık Görün Bu GerÇeĞi.

Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 19:22    Mesaj konusu:

Müslüm Gürses fazla ön planda değil, GEREKTİĞİ kadar ön plandadır bence.Muhakkak ki her yıldızın arkasında bir ekip vardır ve bu ekibin başarısı yıldızın başarısını getirir, bu bir gerçektir.

Zaten biz müslümcüler(en azından www.muslumcu.com üyeleri) şarkıları dinlerken emeği geçen herkesi saygıyla anıyoruz. Örneğin bir "Esrarlı Gözler'i" dinlerken bu şarkının sözlerini yazan müziğini yapan Mustafa Sayan'ı hiç bir zaman unutmuyoruz.Bir "Sev Yeter'i" dinlerken girişteki bağlamayı çalan üstadı (şu an ismini hatırlayamadım) hiç bir zaman unutmuyoruz.

Uzun lafı kısası kimsenin şüphesi olmasın gerçek bir müslümcü kime ne kadar değer vereciğini çok iyi bilir.

Fanatik Üye

MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 19:27    Mesaj konusu:

müslüm baba zaten her konserinde okuduğu şarkının bestekarını güftekarını da alkışlatıyor(mesela açık hava konserleri1-2 albümleri)

yani Müslüm BABA profesyonellerin profesyoneli ama herzaman amatör herzaman mütevazi.daha ne olsun???

Kullanıcı profilini gör
halil-034
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: maziden bir yer
MesajTarih: 27-Ekm-2006 / 20:36    Mesaj konusu:

Alemde baba varsa o da müslüm gürses dir

Bunları kimseye anlatamadım
Kullanıcı profilini gör
keltikfrost
Üye
Üye

MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 01:33    Mesaj konusu:

öncelikle özür diliyorum.dün yazımı yarıda bırakmıştım kaybolmaması içinde yarım yamalak göndermek zorunda kalmıştım.malum kopyalama şansımız yok.bundan dolayıda eleştirmişsiniz.her neyse kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

Müslüm baba'nın ön planda olmasını dert etmiyorum.bunu hakediyor.fakat hepimizin bildiği bir gerçekte var ki müslüm gürses dinleyicilerinin bir çoğu aranjmandan anlamıyor bestekar kimdir merak etmiyor,sözleri kim yazmış araştırmıyor.haa bu durum diğer müzik türlerinde de geçerli fakat arabeskde(müslüm babanın eski albümlerinde) müzisyenlik,bestekârlık,güftekârlık,prodüktörlük vs. üst düzeydedir.bu yüzden arka planda kalan müzisyenlerin çoğu kez harcandığını düşünüyorum.bu sitenin ismide olan müslümcü'lük aşkı buna engel oluyor diyebiliriz.

Belki Burada Yazacaklarım İçin Bana Küfredeceksiniz ama Bazen Kafama Şöyle Sorularda takılmıyor değil, Malumunuz Müslüm Baba Birçoğumuzun Beğendiği En Kral Arabesk Albümlerini Belli Bir Zaman Zarfında Yaptı.Şimdi Hanginiz İstemez ki O Albümlerden Yapmaya Devam Etsin?Değiştiğini inkâr etmek pek akıl kârı olmaz.Ehh Müslüm Baba Değişti,Hayran Kitlesi Gelişti.Fakat Biz Hala Aynıyız Aynı Albümleri Dinliyoruz.Bu Çok Önemli mi?Bence Az Buçuk Olsa da Önemli.Asıl bunu daha önemli kılan müslümcü'lüğün ümmetçilik halini alması.tamam müslüm baba candır,kandır,babadır ama artık tarzını değiştirmiş,eski şarkılarını hatırlamakta güçlük çeken,eskiden eser kalmamış yepyeni bir müslüm baba'yı halada bu kadar yüceltmek yanlış diye düşünüyorum.bazen kendimi bu müslümcülük sevdasından dolayı geride kalmış olarak görüyorum.

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 2 Dakika Sonra Yollandı..:

kusura bakmayın arkadaşlar yanlışlıkla gönder tuşuna bastım yazım gene yarım kaldı.düzeltme butonuda yok hay allah neyse devam edeyim..

kendimi geride kalmış diye düşünüyorum.sonuçta durum ortada.müslüm baba dumalnla konser veriyor.yabancı majör grupların şarkılarını yorumluyor.ama ben hala gitme,anlasana,küskünüm,esrarlı gözler,güldür yüzümü gibi kral arabesk albümlerini dinlemekle yetiniyorum.çünkü ben müslüm baba'yı arabesk olduğu acılarımızı dile getirdiği için dinliyordum.işte MÜSLÜMCÜLÜK diye tabir ettiğimiz fenomen beni o kadar etkilemiş ki eskisi kadar damar olmayan hiç bir müslüm gürses şarkısını,albümünü dinlemeyi istemiyorum.

Bana Gene Kızacaksınız Ama Arabesk müzikde kafamı en çok kurcalayan soru'da acaba bu müziklerin kurbanı mıyız?Neden böyle bir soru çünki Malumunuz 70/80 ve 90'ların başında arabesk furyası sürerken tüm türkiye bu furyanın esiri olmuştu.neden herkes bu müzikleri sevmişti acılarımızı dile getirdiği için.ehh tamam böyle ama bide şu yönden düşündük mü?şimdi sanatçılar konser veriyor,filmler çekiyor,gazetelerde boy boy resimleri çıkıyor.tüm ülke onlara hayran oluyor.sonuç itibari ile bununda büyük bir maddi getirisi oluyor.bu maddi getiriden sonra mütemadiyyen zengin olmuş oluyorlar.ehh bu rahatlıktan sonra bu tarz tutmuş acılı arabesk albümlerini üretip yoksul,dertli insanlara arz etmek çok mu doğru?

Böyle Düşünmeyi İstemezdim Fakat Müslüm Baba'nın ve diğer bir kaç sanatçının bazı albümlerinde böyle düşünmeden edemiyorum.Örneğin;

Müslüm Baba'nın Güldür Yüzümü Albümü.Albüm 4/4'lük Kral Bir Albüm.Birbirinden Damar ŞArkılar Var.Güldür Yüzümü,maziden biri,ben senin kuun muyum vs..bir çoğu adamın saçlarını ağartacak cinsde damar şarkılar.peki bunca ağır şarkıdan sonra aynı albüme sevmek ne güzel diye bir şarkı koymak da neyin nesi?İsterseniz Bu Albümdeki ŞArkıların Sözünü Tek Tek Okuyun Sonrada Sevmek Ne Güzel ŞArkısının Sözlerini Okuyun Beni Az Çok Anlayacaksınız.Ben O Albümden Sonra Böyle Düşünmeye Başladım.Ben 23 yaşındayım 10 küsür yıldır her allahın günü arabesk dinliyorum.saçlarımın bu yaşta ağarmasınıda buna bağlıyorum.başıma bu gelenden sonra bunların nedenini araştırmak kökenine inmekde en doğal hakkım.Bergen'inde güldür yüzümü tarzında bir albümü vardı.acıların kadını diye.birbirinden damar şarkıların yanında birde gülümse biraz diye mutlu olmanın formülü veren albümle çelişen bir şarkıda vardı.şimdi onca damar şarkıyla insanı depresyona soktuktan sonra tek şarkıyla insanın ruh halini düzeltebileceğini mi düşünüyorlar?bu albmdeki şarkıların sözlerinede bakabilirsiniz...

bu arada poseidon birader bir fikir belirtmek yada eleştiri yapabilmek için illa ki otoriter mi olmak gerek?ben 10 küsür yıldır bu müzikleri dinliyorsam yeterince bilgi birikimi ve kültüre sahibim demektir.eh az çokda müzik bilgimiz vardır.koyun gibi önüne sunulanı tüketip menfi yada müspet anlamda görüş belirtmemek bence ahmaklıktır.ne mutlu müslümcü.net'e ki bize forum aracılığıyla görüşlerimizi belirtmemize vesile olduğu için.bence Sen Benim Yazdıklarımı Otoriter misin kardeş?diyerek geçiştirmek yerine sizlerle paylaştığım görüşlerimi çürütürcesine mantıklı görüşler yazsan daha iyi olur..neyse yazacak birkaç şey olmasına rağmen yazımı burada noktalıyorum.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 03:10    Mesaj konusu:

öncelikle açtığın forumun cevaplarını takip et kardeş.iki tane mesaj yazdım okumadan kendi mesajını yazmış gitmişsin.
benim yaşım 26 ve 10yıldır bilfiil hergün bıkmadan usanmadan MÜSLÜM BABA dinliyorum.bıkmaya da niyetim yok.

şimdi Müslüm baba yazı yazmayı bile doğru dürüst bilmeyen bazıları gibi bazı şarkıların sözü müziği kendine aitmiş gibi yazdırabilir kasete,asla yapmadı mütevaziliğinden ödün vermedi.

herzaman konserlerinde veya başka yerlerde Ali tekintüre,Yavuz Taner,Mustafa sayan,Ali osman erbaşı,burhan bayar,tahir paker isimlerini telaffuz etti ve onları da alkışlattı.Bugün Türkiyede eserleri dejenere olmasın diye kimseye şarkı vermeyen üstadlar BABAya zevkle eserlerini verdi.(örnek rahmetli Ali ekber çiçek Müslüm babanın arkasında bağlama çaldı--haydar haydar eserinde yine neşet ertaşı da hatırlayalım)
çünkü müslüm gürsesin asla emek hırsızşığı yapmayacağını bildiler,ne yaparsa yapsın hakkını vereceğini bildiler

ve Müslüm BABA asla sevenlerini kandırmadı.O sofrasında lüks fransız şarabı içerken hayranları köpek öldüren dediğimiz ucuz şarapla onun şarkılarını dinleMEdi.batsın bu dünya falan diyip de altın kolyeler takıp bodrumda 5yıldızlı otellerde tatil yapmadı,hala oturduğu ev bile buna delalettir.
Müslüm BABA star olununca kaprisli olunur ya da olunmalıdır düşüncesini yerle bir etti,orkestrasının önünde herzaman eğildi.oysa herkes biliyordu ki baba enstrümansız bile yürekleri dağlardı.

BABA amiane tabirle popülizm meraklısı olmadı ön plana çıkmak adına çaba göstermedi.öksürse dinlenir denen bu yüce insan rating savaşlarında yer almadı,magazinden de kaçtı.bu durumda ön plana çıkmaya çalışıyor diyemeyiz.büsbütün kaçıyor hatta
Yıllardır onu her koşulda destekleyen KEMİKLEŞMİŞ izleyicisini de benimsedi size bu müslüm gürses kurban olsun dedi damar parçalar yerine farklı türdeki eserleri kendince yani MÜSLÜMCE yorumladı asla onu terketmeyeceğimizi bildi

kendi içimizdeki çelişkileri başkasına yansıtmayalım.dinlemek sizi rahatsız ediyorsa dinlememek ya da az dinlemek elinizde ancak verilen emeği bir çırpıda silmek görmezden gelmek olmaz.zaten arabeski bırakmak istiyorum forumunda da düşüncelerini gördüm keltikfrost kardeşim.saçındaki beyazları olgunluk simgesi yaşadığın hayattan edindiğin deneyimler olarak kabul et ve Müslüm BABAYI rahat bırak.başkası söylese art niyet derim ama sen arabesk dinlediğini ifade ediyorsun oyüzden bunun adı ÇELİŞKİDİR.rock'n rock müziğin yaşamatalım diyosun ama bir yaşam tarzını(müslüm BABA) yerden yere vuruyorsun olur mu?
saygılarımla

Kullanıcı profilini gör
ozac44
Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 14:47    Mesaj konusu:

Keltikfrost kardeş o kadar yazı yazmışsın ama derdini hala anlayamadık.Bir de üslubuna dikkat et ( mesajının bir yerinde bana küfür edeceksiniz demişsin, bu sitede kim kime ne zaman küfür etti ki sana de etsinler Confused )

Söylemek istediklerini kısa bir cümleyle ifade edersen ona göre cevap yazarız.Lütfen açık ol herkes fikirlerinde özgürdür.Kimsenin sana birşey diyeceği yok.

Yani ne demek istiyorsun, Müslüm Gürses'i gözümüzde fazla büyüttük o kadar da değerli bir insan değil veya Müslüm Gürses artık eski Müslüm Gürses değil sevgi beslemeyelim mi Idea Bunu açıkca belirt ki sana seni tatmin edecek bir cevap yazsın müslümcü kardeşlerim.Ben gereken cevabı verdim zaten kendimce...

Üye

MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 16:40    Mesaj konusu:

Keltikfrost Güldür Yüzümü albümünden bahsetmişsin.O albümdeki damar şarkılar ve sevmek ne güzel şarkısı arasında farklılık olduğunu söylemişsin.Eğer ki sevmek ne güzel şarkısı yerine yine unutmazsın ve ben senin kulun muyum kıvamında bir şarkı olsaydı bu seferde başkası çıkar ne kadar tek yönlü bir kaset olmuş diye eleştirebilirdi.
Biz Müslüm Babanın şarkılarıyla efkar yapıp Müslüm Babanın şarkılarıyla neşelenen insanlarız.Eğer sevmek ne güzel gibi parçalar olmasa hayatımızın her anına Müslüm Babayı nasıl taşırız?
Hem de şuna dikkat etmeni isterim.Güldür yüzümü şarkısının içinde ne diyor:
-"olmaz hiç kederin olmaz hiç tasan,şaşırır kalırdın aşkı tanısan"sence bu cümleler anlam bakımından "sevmek ne güzel"den farklı birşeyler mi ifade ediyor?
Kullanıcı profilini gör
KILICBEY
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 17:37    Mesaj konusu:

Keltikfrost kardeş Müslüm Baba kadar bestekarlara orkestrasına saygı duyan ve her fıtsatta ismini anan başka bir insan yoktur.Biz Müslüm Gürses'i sanatçı olmanın çok ötesine taşıdık.Biz ona BABA dedik.O sıradan bir sanatçı değil o bizim BABA'mız.Biz BABA'yı gözümüzde ne kadar büyütürsek büyütelim yinede yetmez.O senin düşündüğünden çok daha üstün birisi.O kadar yazı yazmışsın ama sadece çelişki başka bişey yok.Diyorsun ki arabeskçiler parayı bulunca lükse alıştı derdi çileyi unuttu.İstersen araştır Baba'nın öyle diğer sanatçılar gibi lüks bir yaşantısı yok.Ve şunuda unutma biz arabeski bir müzik türü olarak değil bir yaşam biçimi olarak gördük ve yaşıyoruz.Müslüm Gürses'i de bir sanatçı olarak değil BABAMIZ olarak gördük.Her zaman için BABA bir numara gerisi boş.Ha bide bu sitede herkes kardeştir kimse kimseye küfretmez.
Kullanıcı profilini gör
keltikfrost
Üye
Üye

MesajTarih: 29-Ekm-2006 / 03:23    Mesaj konusu:

yazdıklarımın içinden öyle yerleri alıp çıkarıp öyle bir yorumlamışsınız ki tebrik ederim yani..neyse bu yazıyı buraya yazmam hataydı.ne kimse beni anladı nede yazdıklarımı objektif olarak yorumladı.herkesin yazdıklarına tek tek cevap verebilecekken konunun fazla uzayıp polemiğe dönüşmemesi için sessiz kalıyorum.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 29-Ekm-2006 / 23:04    Mesaj konusu:

verecek cevabı olmayanlar sessiz kalmayı tercih ediyorum derse ben sessiz kalmam.biz öyle evde Müslüm BABA dinleyip ortamlarda rockn roll yok etnik müzik yok entel mentel işlerine ayak uydurmaya çalışanlardan değiliz.BİZ MÜSLÜMCÜYÜZ.neysek oyuz.Müslüm babayı her koşulda sevdik,her koşulda arkasında olduk olacağız da.asla gocunmadım müslümcü olduğumdan kaldı ki senin zannettiğinden çok daha üst düzey ortamlarda bile ben müslümcüyüm dedim gururla.
sen ne dediğini bilmiyorsun.senin yazdığından şu anlam çıkar:aslında biz yıllardır abartmışız,müslüm gürsesin hiçbir numarası yok gelin boşverin vazgeçin.sen zaten arabeski bırakmak istiyorum forumunda da kusmuştun zehirini.bu yazdığım yüzünden bu siteden atılsam da içimdeki MÜSLÜM gürses aşkını bitmez ve her yerde her koşulda MÜSLÜM BABA adına ve müslümcülük adına mücadele ederim.(sen bu siteyi kaç kişiye anlattın?kaç kişiyi buraya üye yaptın??)ben hergün anlatıyorum
Müslüm BABA bir efsanedir ve efsaneler herkes sırt çevirse bile asla asla ölmezzz.
toplumdaki bukadar önyargıya rağmen hala biz bu kimliği layıkıyla taşımaya çalışıyorsak bu site üyeleri olarak demek ki BABA bu değeri hakediyor hatta daha fazlasını da hakediyor.
alayınıza isyan inadına inadına müslüm baba...

Kullanıcı profilini gör
baybora_yusuf
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: istanbul
MesajTarih: 30-Ekm-2006 / 00:10    Mesaj konusu:

Poseidon demiş ki:
müslüm BABA yorumcudur.söz yazmaz beste yapmaz(belki de yapamaz doğal bir durum bu)ancak yapılan söze besteye öyle bir hava katar ki o eser artık başkasından dinlenemez adeta babanın tapusuna girmiştir.hergün bilfiil dinlenen ve dinlenmediği zaman eksiklik hissettiren başka bir ses ya da yorum yok!

Müslüm BABAnın sesi kolay taklit edilebilir cümlesi kökten yanlış zira Müslüm babanın sesine benzetilen hatta tıpatıp aynı denen onlarca adam çıktı ancak hiçbiri babanın gırtlak namelerinden en ufak bir esinti dahi gösteremediler.yani müslüm baba hala parlayan güneş ancak arada bir yanıp sönen yıldızlar ona eşdeğer tutulmaya çalışılıyor.el insaf

keltikfrost kardeş senle şahsi bir sıkıntım yok ancak sanki otoriteymiş gibi müslüm BABAyı eleştirmekten vazgeç bence kalbimizi kırma.zira insan bişeyi ya sever ya sevmez ortası yok.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation [/quote]
Kullanıcı profilini gör
esrarengizgenc
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: adana
MesajTarih: 30-Ekm-2006 / 00:57    Mesaj konusu:

isyankar28 demiş ki:
Müslüm Babanın sesinin kolay taklit edilebilir bir ses olduğunu iddia etmişsin.Şunu da unutmamak lazım en iyiler daha çok taklit edilir.Neden Orhan Gencebayın ve Ferdi Tayfurun Müslüm Baba kadar takliti yok?
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation çok doğru söylemişin kardeş
Kullanıcı profilini gör
isyankar28
Üye
Üye

MesajTarih: 31-Ekm-2006 / 08:55    Mesaj konusu:

esrarengizgenc demiş ki:
isyankar28 demiş ki:
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation çok doğru söylemişin kardeş

sağolasın kardeş
Kullanıcı profilini gör
damar02
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 30-Ksm-2006 / 18:02    Mesaj konusu: Re: Müslümcülük Ve Müzisyenlik

keltikfrost demiş ki:
Bu Başlığı Açmak İçin Çok Tereddüt Ettiğimi Belirterek Yazıma Başlamak İstiyorum.Şimdi Hepimiz Yıllardır Müslüm Baba'yı Severek Dinliyoruz.Neden Çünkü Dertlerimizi,Tasalarımızı,Çilelerimizi Müziğe Döktüğü İçin.Kendisinin Eşi Benzeri Yok Arabesk'de.Nitekim Arabesk'in en saf ve acı halini yansıtmaktadır.Yer Yer Çıkardığı Türkü Kıvamındaki Deneysel Albümleride Gönlümüzdeki Yerini Dahada Sağlamlaştırmıştır.Nitekim Müslüm Gürses Dinleyicilerinin bir çoğu hepimizin bildiği üzere anadolu insanıdır.Bende Yılalrdır Müslüm baba'yı bir şarkıcı yada müzisyen olarak değilde başlı başına bir idol olarak gördüm.'MÜSLÜM BABA' bu tanımlamanın bile zihinlere yansıyan derinliği büyüktür.sırf bu yakıştırma dahi müslüm babanın değerine değer katıyor.Bir Çok Şarkısıda Böyle,Esrarlı gözler,bir kadın tanıdım,haberimiz yok,gitme,maziden biri vs...Şahsen ben Bu saydığım şarkılardan birini dinleyince müslümcülük damarım kabarıyor.ehh bu durumda bu sitede bulunan bir çok insanın durumunu özetliyor.pekiyi bu iyi birşey mi?bence hayır.belki bir çoğunuz karşı çıkacak ama ben müslüm babanın gereğinden fazla ön plana çıktığını düşünüyorum.tamam iyi bir yorumcu içten söylemiş o şarkıları ama hepimizinde bildiği üzere müslüm baba'nın sesi çok kolay taklit edilebilir bir sestir.bunuda hakan taşıyan,popstar selçuk,erol budan,güçlü soydemir,selahattin özdemir vs..gibi müzisyenlerin ses renklerinin müslüm baba'ya bir hayli benzemesini örnek gösterebiliriz.Bunun dışında müslüm baba icra ettiği müziklere gerek söz gerek enstrümantal gerekse kayıt,düzenleme aşamasında hiç elini dokundurmamıştır(yanlımıyorsam).bu gibi vokal kadar önemli olan işleri müzik direktörü burhan bayar,söz yazarı ali tekintüre,yavuz taner,,besteci suat sayın,mustafa sayan,bayram şenpınar,selahattin cesur,orhan akdeniz gibi müzisyenler yapmıştır.

kardeş.yazını birden fazla kere okudum.anladığım şu.çok çelişkili bir yazı olmuş.aslında yazının içerisinde merak ettiğin konuların cevabını vermişsin zaten.babayı anadolu insanı dinler demişsin.bu doğru.çünkü bizler türk milletinin varoluş yeride anadoludu topraklarıdır.!!okul düzeyindeki bilgilere kısa bir yolculuk yaparsan kolayca anlayacaksın......
müslüm babanın beste ve sözyazarlığı yönünün olmamamasını ifade etmişsin.buna eyvallah.bu konuda mutabıkız seninle.ama şunu da bir düşün.sadece yorumuyla ve ses rengiyle kaç tane yorumcuya BABA sıfatı vermiş bu halk????
babanın önpalana çıkması olayına gelince.sanatçıları sadece ve sadece dinleyiciler yani bizler,gündeme çıkarırız.yeri geldiğinde de en geri plana çekeriz.çünkü belki klasik bir deyim olacak ama,biz dinleyenler olmasak müziğin ve sanatın anlamı olurmu.sanatçı sanatını yapacak.bizde dinleyenler olarak hakedeni onore ,haketmeyene de hakettiği ölçüde alkışlayacağız.
sözkonusu besteciler zamanın en iyi ve dalında en özel müzik adamlarıdır.ki hala da öyledir.bugün hala bir yavuz taner,bir ali tekintüre hala isimleriyle ,yaptıklarıyla anılıyorsa ,bu onların ne denli değerli ve kıymetli olduklarının çok aşikar bir göstergesidir.
son olarak kardeş.kimse bu sitede kimsenin şahsına karşı küfür veya kişiyi taciz edecek kelimeler kullanamaz.bu konuda müsterih ol.tartışmayı severiz.ama tartışma olması kaidesiyle.......
saygımla.......
Kullanıcı profilini gör
mutiny
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 06-Arl-2006 / 22:31    Mesaj konusu: Cevap: Müslümcülük Ve Müzisyenlik

kardeş senn babayı sevdiğinden şüphe ediorum.bu dünyada babanın üstune adam yoktur.o beste yapmak önemlidir ama onu böylesine yorumlamak her babayiğidin harcı değildir.bestekarlar söz yazarlar müslüm babada söyler.alan memnun satan memnun.bu dünyada bizim akdar bi sanatçıyı seven başka fanatik kitlesimi war bunu başarabilmiş bi insan o işte.müzik sektöründe devrimi o yapmıştır müslüm babaya yapılan eleştirileri kınıyorum böyle bi insanı cenabı hak bize bagışlamıştır unutma ölümden dönmüştür zamanında baba bu allahütealanın bizi,siz sewgili kardeşlerime bi armağanıdır bu armaganı düşürmeyelim,kirletmeyelim kirletilmesine izin wermeyelim
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering