Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Anlatım]Babalandık Bir Kere
[Anlatım]Babalandık Bir Kere

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
damar02
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 18:09    Mesaj konusu: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

Müslüm Baba (Gürses) 'Ruhsuz bir hayatın ruhu, kalpsiz bir dünyanın kalbi, yoksulların iç çekmesi!' Müslüm Baba'yı bir cümlede anlat deseler herhalde bundan daha güzel ifade cümlesi bulunamazdı. Geçenlerde çıkarılan bir CD albümle Müslüm Baba'dan bir Leonard Cohen, bir Tom Waits biçmeye kalkıştılar ama tutmadı, Müslüm Baba'yı mahcup ettiler. Akılları sıra onu Nişantaşı, Teşvikiye barlarına transfer edeceklerdi, onun 'varoşa' ait olduğunu unuttular. Seyyar satıcı çocukların onun konserlerinde ciklet satar gibi jilet sattığını unuttular. Onun konserlerinde polisler sahneyi doberman köpekleriyle koruyorlar. Kimileri Müslüm Baba'nın posterlerini seccade gibi yere serip secde ediyor, evlerinden kaçanlar gizlice onun konserlerinde evleniyorlar.

Orhan Baba'dan bir farkı var. Farkı, Müslüm Baba'nın kendisi anlatmıştı televizyonda: 'Orhan Abi, 'böyle gelmiş böyle gitmez' derdi. Biz, 'böyle gelmiş böyle gider' diyoruz.' Ancak TV'de söylemediği, şarkılarında dile getirdiği bir başka fark daha var: 'Böyle gelmiş böyle gider. Giderse gitsin, ben kendi yoluma giderim / Dünya tersine dönse de vazgeçmem.' Onu 'o' yapan her şey bu şarkı sözlerinde saklı, 'Şu Dağlarda Kar Olsaydım' dedirten her şey. Müslüm Gürses yaralı çocukların babasıdır: 'Bir eziyet / bin isyan getirir / Yıllar geçer dağ olur hasretimiz / Bizi bu hasret yaraları öldürür / Yaşantımız sanki ateşten gömlek / İçimizden gelir bin defa ölmek / Hakkımız değil mi bizim de gülmek / Bizi bu fark yaraları öldürür.' Bu yüzden Müslüm Baba ağır, mağrur ve harbi takılıyor.

ÜMİT BAYAZOĞLU----
18.06.2006akşam gazetesi

.

Ali Tekintüre
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
2 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
eskmuzik
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 18:15    Mesaj konusu:

Bizim anlatmak istediğimiz, dile getirmeye çalıştığımız sözleri "Ümit Bayazoğlu" iki paragrafta anlatmış. Çok güzel bir yazı olmuş. Saygılar sunuyor teşekkür ediyorum bu yazı için
Kullanıcı profilini gör
KILIK
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: iSTANBUL
MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 18:36    Mesaj konusu:

söylenecek yazılacak şeyleri; ve yazılmaya hazırlanan yakında yzılacak yazıların bütün özetlewrini anlatmak istediklerini bizler buluşmalarımızda olsun ve site içindeki form konularında olsun HER ZAMAN söledik...

biz müslümcüyüz biz ayrıcalıklıyız biz başkayız.... Arrow Arrow

gözlerinde gözlerim,,
gözlerimde gözlerin kalmış...
hepp sende kalmış..
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 08-Ekm-2006 / 02:11    Mesaj konusu:

Müslüm baba o yazdığı sanatçılardan daha iyi bir yorum gücüne sahip fakat müslümcülüğün başka mekanlara kaydırılma çalışması yok desek yalan olur yazar haklı.Müslüm BABA villaların da gecekonduların da başköşesinde oturmaktadır gönül tahtlarındadır

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
mahsuertunc

Nereden: istanbul
MesajTarih: 08-Ekm-2006 / 05:15    Mesaj konusu:

yazı çok güzel yazmışlar baba gerçekten güzel söylemiş böyle gelmiş böyle gider zaten bizimde söylemek istediğimiz bu bizim kimseyle işimiz olmaz sessiz gelir sessiz gideriz herzamn arkamızda soru işareti bıraksakta müslüm baba her seferinde o işarete bi söz sorma gitsin der ve bizi kendi dünyamızda bırakır ve böyle yaşarız helal sana müslüm baba
Kullanıcı profilini gör
baydamarersin
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Bilsinler..
MesajTarih: 16-Ekm-2006 / 01:54    Mesaj konusu:

bızler susarız bızler konusuruz ama (....) konusursa bır kere adam gıbı konusur ıste bızımde farkımız burada
tam anlamıyla ıkı satır yazı anlatıyor bızlerı toplum bızı dıslasada bız muslumcuyuz bızler muslumcuyuz
ve bızlerde baba muslumu yasarız kendımızce onu ornek alır onun gıbı olmaya calısırız yaptıgımız ıslerı once dogrumu yanlısmı tartar sonra hangısı uygunsa onu yaparız cunkı bız muslum babacıyız
bunu herkes anlayamaz bunu muslumculer anlar

yazıyı ulastıran kardesıme tesekkurler kendısıde saptırmaksızın ıletmıs guzel acıklamıs umıt beyazoglu tek kelımeyle harıka ve her sozu tamamen dogrudur

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: meçhul
MesajTarih: 03-Şub-2007 / 07:54    Mesaj konusu: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

eyvallah damar kardeş

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 13-Nis-2007 / 16:04    Mesaj konusu: Re: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

£yvLLah kardes saoLasın.. Wink
Kullanıcı profilini gör
harabe_gonul
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: antakya
MesajTarih: 13-Nis-2007 / 19:55    Mesaj konusu: Re: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

valla güzel sözler ifade edilmiş......her kelimesi bizi anlatıyor

böyle gelmiş böyle gider....

damar02 ellerine sağlık.......

Üye
Üye

Nereden: elaz?g
MesajTarih: 13-Nis-2007 / 22:11    Mesaj konusu: Re: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

elıne koluna sağlık söylenecek söz kalmadı ümit beyazoğlu kardesımız zaten herseyi söylemıs saygılar vede sevgılerrr

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: İstanbul/Dertliler MEyhanesinin bağrıyanık müslümcünün içki masasından
MesajTarih: 14-Nis-2007 / 02:44    Mesaj konusu: Re: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

söylenecek sözler söylenmiş zaten fazla konuşmaya gerek yok Wink
emeğine sağlık "damar02"

Kullanıcı profilini gör
isyankarantep
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: antep
MesajTarih: 14-Nis-2007 / 04:31    Mesaj konusu: Re: Cevap: [Anlatım]Babalandık Bir Kere

emegine saglık eyvallah................

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering