Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/javascript.php:43) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Müslüm Gürses:Zalimin Zulmü Varsa Mazlumun Allahı Var
Müslüm Gürses:Zalimin Zulmü Varsa Mazlumun Allahı Var

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
Yazar Mesaj
crazycelal1
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ?stanbul
MesajTarih: 30-Ağu-2006 / 15:05    Mesaj konusu: Müslüm Gürses:Zalimin Zulmü Varsa Mazlumun Allahı Var

Sabah Gazetesinin Pencere Ekindeki Aslı Tohumcuya Ait Bir Köşe Yazısı.Yazıda Mülsüm Baba Ortadoğuda Yaşanan Vahşet İçin Konserde "Zalimin Zulmü Varsa Mazlumun Allah'ı Var" demiş.Buyrun Köşe Yazısını Tarattım.Ama Net Gözükmüyor Onun için Tekrar Yazdım.

Bazı arkadaşlarımızın (nedense) şaşkın şaşkın bakışları altında
Müslüm Gürses-Duman konserine gittik. Beş yıl olmuş Açıkhava’da konser dinlemeyeli. Başta, arkamızda böğüren gençler yüzünden Müslüm Baba’nın sesini duymakta zorluk çektik falan ama çok güzel bir konserdi. Müslüm Gürses ne kadar da nev-i şahsına münhasır bir adammış. Her şarkının başında, şarkıyı anons ederken bir “Şimdi ise” deyişi var, insanın sahneye atlayıp yanaklarından makas alası geliyor. Sahneye kumaş pantolon ceketle çıkan yorumcu tiplemesine hayranım bir kere. Baba da siyah pantolonu, önünü sürekli ilikleyecek gibi yaptığı beyaz ceketiyle şahaneydi. (Sahnenin ucuna yaklaştıkça arkamızdaki gençler, “Fazla gitme uca, düşersin Baba” diye bağırdılar, vardır bir hikmeti. Biz Baba’nın geçmişini bilmiyoruz sonuçta.) Baba’nın Duman’ı bir anons edişi vardı ki, duymak lazım gelir; “Türkiye’nin en bir önemli müzik grubu”. İkincisinde Duman yerine ‘Dumun’ deyince ipler koptu. Birlikte ‘Olmadı Yar’ adlı parçayı söylediler. Birlikte sadece bir şarkı söyledikleri için, konserin sonraki kırk beş dakikasını, sevgili eşimin “Daha çok prova yapmaları gerekirdi, birlikte daha çok şarkı söylemeleri gerekirdi” yakınmaları arasında dinlemek zorunda kaldım. Ama zaten Baba, konserin ortasında Ortadoğu’da ölenlere bir türkü ithaf edince kopmuştum ben olaydan. “Zalimin zulmü varsa, mazlumun Allah’ı var” dedikten sonra dünyada yapılıp edilen her şeyin yukarıdan fotoğrafının çekildiğini söyhrince nedense bir garip oldum. Yukarıda ‘bütün kötüler albümü’ düzenlemek mi niyetleri? Kötüler için bu dünyada gerçek bir cehennem olmayacak mı? Orada müzik dinleyip el çırpan benim, hiç mi suçum yok? Ben nasıl temize çıkabilirim?
Ardından Duman da olaya “Özgürlüğün ülkesi, adaletin temsilcisi, teröristlerden kurtar bizi” diye girince... Hemen ardından ‘Aldırma öbür dünyaya, hayatı yaşa, korkma, öbür dünyayı Sorma”yı patlatınca... Yaşadiğımız hayat için hiçbir şey yapmadığımı fark ettim bir kez daha. Yani ne kendi hayatımı dolu dolu yaşamak için bir şey yapıyorum, ne de başkalarının hayatını güzelleştirecek şeyler yapıyorum. Eylemsizliğimden mahcubum. Ama nasıl bir eylem gerektiğini de kestiremiyorum. Bu anarşist çekirgeye önerisi olan var mı?

Kullanıcı profilini gör
unuttu-bilsin
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 30-Ağu-2006 / 15:59    Mesaj konusu:

Az Konuşuyor Ama Öz KonuŞuyor.BaBa Yine DamGayı VurmuŞ AnLayacağınız.

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KaranL?k Â?Ã?Â?kakLardan
MesajTarih: 30-Ağu-2006 / 18:31    Mesaj konusu:

Müslüm baba ne derse dogru der...
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 31-Ağu-2006 / 04:59    Mesaj konusu:

Sanatçılar her zaman halkın duygularını dile getiren ''En Cesur Ses''lerdir.Ortadoğuda yaşanan olayları ; ''Zalimin Zulmü Varsa ,Mazlumun Allah'ı Var'' şeklinde ancak bir sanatçı dile getirebilir.Bu söz insanların yüreğinde kalan ve söylemek istedikleri bir sözdür.Bu sözü haberleri sunan bir spikerden duymak imkansızdır.Bizler,50 yıl sonra tarih kitaplarına geçecek bu tür olayların canlı yorumcularıyız.Ne mutlu bize ki ; duygularımızı dile getiren, tarzıyla her gönüle hitap edip etkileyen,tüm güzel duyguları yorumuyla yansıtan Müslüm Baba'mız var.

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 16:58    Mesaj konusu:

eyw kardes baba gerçekten çok güzel yorumlamıs ortadoguyu bide su duman olmasaydı...
Kullanıcı profilini gör
kapsal0434

MesajTarih: 07-Ekm-2006 / 17:13    Mesaj konusu:

Gerçektende Yazarların Müslüm Gürses'e Karşı Yorumları şuana kadar hep Mutlu etmiştir çünkü onlarda biizim gördüğümüz güzelliğin farkındalar
Alıntı:
Müslüm Gürses ne kadar da nev-i şahsına münhasır bir adammış. Her şarkının başında, şarkıyı anons ederken bir “Şimdi ise” deyişi var, insanın sahneye atlayıp yanaklarından makas alası geliyor

Yazarın Yukarıda ki cümlesi her şeyi gösteriyor.

Şunu da belirtmekte fayda var Bu yazıyı Bulup bize sunan celal kardeşimede teşekkür ederim

Bir selam vermiyorsun sevgilim bilmem niye
....Ne Olur Bize de Gel
İç Bir Kahve Sigara.
harunkapsal82@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
sevgisizkral
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: meçhul
MesajTarih: 03-Şub-2007 / 07:45    Mesaj konusu: Cevap: Müslüm Gürses:Zalimin Zulmü Varsa Mazlumun Allahı Var

paylaşım miçin teşekkğrler kardeş

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 05-Şub-2007 / 15:57    Mesaj konusu:

DUNDAR demiş ki:
Sanatçılar her zaman halkın duygularını dile getiren ''En Cesur Ses''lerdir.Ortadoğuda yaşanan olayları ; ''Zalimin Zulmü Varsa ,Mazlumun Allah'ı Var'' şeklinde ancak bir sanatçı dile getirebilir.Bu söz insanların yüreğinde kalan ve söylemek istedikleri bir sözdür.Bu sözü haberleri sunan bir spikerden duymak imkansızdır.Bizler,50 yıl sonra tarih kitaplarına geçecek bu tür olayların canlı yorumcularıyız.Ne mutlu bize ki ; duygularımızı dile getiren, tarzıyla her gönüle hitap edip etkileyen,tüm güzel duyguları yorumuyla yansıtan Müslüm Baba'mız var.

Kullanıcı profilini gör
Muslumcu22
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Müslümcü Tarikatından
MesajTarih: 21-Şub-2007 / 20:36    Mesaj konusu: Re:

guzel bır söğlesi

Bütün Duygularım Ağır Yaralı"

Kullanıcı profilini gör
SeRHaD
Üye
Üye

MesajTarih: 21-Şub-2007 / 22:39    Mesaj konusu: Re:

Yazar muslum GURSES 'in konserinde yasantılarını anlatmıs...
Olumlu elestirilerde bulunmus..
Dikkat edilecek bir hususta Bayan bir yazar...
Umarım yazdıkları içtendir cunku herkes anlamıyor muslum GURSES'ten
Kullanıcı profilini gör
1903
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 13-Nis-2007 / 04:54    Mesaj konusu: Re:

£yvaLLah saoLAsın emeqine saqLık.. kardes..sayqıLarımla

Üye
Üye

Nereden: ?Stanbul SAr?yer
MesajTarih: 13-Nis-2007 / 14:13    Mesaj konusu: Re:

eyvallah kardeşim emeğine sağlık

Ayr?l?p Gitmey? Kolaym? Sand?n Kolaym?!!!
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Basın ve Haberler
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering