Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - başbakanlıktan araştırma
başbakanlıktan araştırma
Sayfa 1, 2  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
Yazar Mesaj
By_Isyankarr
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: İSTANBUL
MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 01:12    Mesaj konusu: başbakanlıktan araştırma

Başbakanlık son dönemlerde harekete geçen arabesk müzigi üzerine bir araştırma başlattıBu araştırmaya göre müslüm baba arabesk müziginin kralı seçildi.Bu araştırma için başbakanlık özel bir grup oluşturmuş.Bu araştırmanın sonunda araştırmalar kitaplık haline getirilip ücretsiz dagıtılacakmış.Bu araştırmanın yapılmasının sebebi ise arabesk müziginin son dönemlerde enteller tarafındanda dinlenmesi olarak açıklanmış.MÜSLÜM BABA bu araştırmada beklendigi gibi ilk sırada bıulunuyor.

degerli yorumlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 02:32    Mesaj konusu:

Araştırmanın içeriği aşağıdaki gibi arkadaşlar.Araştırmanın içinde sağlıklı olmayan bir takım noktalar var.Yani bu araştırma olumlu bir araştırma olmamış.Okuyunca fark edeceksiniz.

MÜSLÜM BABA ARAŞTIRMASI :
Başbakanlık, son dönemde yeniden ilgi odağı olmaya başlayan arabesk kültürünü araştırmak için harekete geçti. İlk araştırma arabeskin kralı Müslüm Gürses.

05 Ağustos 2006 Cumartesi

Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, varoşlarda başlayıp son dönemde sosyeteye kadar uzanan arabesk kültürü mercek altına aldı. Bu doğrultuda kurum bünyesinde uzmanlardan oluşan bir ekip kuran Başbakanlık, arabesk kültürü araştırmak için aile ve sosyal hizmet alanlarındaki uzmanları görevlendirdi. "Arabesk Komisyonu" çalışmalarını tamamlayarak bir rapor haline getirecek. Hazırlanan rapor daha sonra kitapçık haline getirilip, ücretsiz olarak halka dağıtılacak.

Başbakanlık'a bağlı Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde "Türk Ailesinin Kültür Envanteri" adı altında bir araştırma başlattı. Arabesk kültürünün tüm yönleriyle irdeleneceği araştırmanın resmi gerekçesi de açıklandı.

Araştırmanın resmi gerekçesinde, sosyo-kültürel yapıda giderek derinleşen çatlağın, zaman zaman arabesk gibi kavramlarla tanımlanmaya çalışılsa da temelde sorunun göçle sınırlı olmayan geniş bir toplumsal değişime işaret ettiği vurgulandı. En geniş anlamda popüler kültür olarak tanımlanan bu sürecin yaşanan toplumsal değişmenin kırılma ve dağılma noktalarını sergilemesi bakımından önemli ipuçları taşıdığına işaret edilen gerekçede, arabesk kültürünün neden araştırıldığına ilişkin şu tespitlere yer verildi:

"En açık biçimde müzikte gözlenen bu yapı, çalışma yaşamından aile içi ilişkilere, beslenmeden eğlenceye, tüketimden siyasal eğilimlere gündelik yaşamı genel bir ana akım içinde tutacak kuşatıcılığa ulaşmıştır. Bu projenin amacı kırdan kente geçiş sürecinde hızlı bir kültürel değişime maruz kalan kültürü tespit etmektir. Büyük ölçüde geleneksel tarım kültürüne bağlı sosyo-kültürel yapı öncelikle kırdan kente göç sürecinde hızlı bir değişime maruz kalmıştır. Bu değişimi hızlandıran bir başka faktör kitle iletişim araçlarıdır. Kitle iletişim araçlarıyla taşınan yeni değerler toplumsal dinamiklerle birlikte değişimin yönünün ve hızını belirlemektedir. Yok olan kültürel değerler öncelikle sosyolojik çalışmalar için önem arzetmektedir. Bunun yanında ulusal kültür değerlerinin belgelendirilmesi ve korunması milli kültür politikaları açısından büyük önem arz etmektedir. Bu değişimle birlikte bir sosyolojik yapının hızla çözüldüğü ve tümüyle yok olduğu gerçeği dikkate alındığında konunun aciliyeti daha derinden anlaşılacaktır."

Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 02:48    Mesaj konusu:

VaLLa Benim AnLadğım KadarıyLa KüLtürel GeriLeme Den DoLayı Arabesk Tarzı yaşam Biçimi Tercih EdiLiyor..BöyLe bişeyi Arabesk Dinleyicisi oLarak bana SorsaLar.GüLer Gecerim Bence Saçma Bi Anket BöyLe bi Anket yapacakLarına MüsLüm BaBa'ya Neden Tarzının Arabesk oldugunu SorsaLar İki KeLimeyLe Konuya AçıkLık GetiR.YanLışım varsa aF oLa.
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 02:53    Mesaj konusu:

Hak veriyorum unuttu-bilsin.Şahsen ben de bu araştırmayı beğenmedim.Objektif bir araştırma olmamış.Arabesk hakkında hala önyargıları var.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 22:02    Mesaj konusu:

dündar kardeş eline saglık konuyu benden daha iyi açıklamışşın.
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 13-Ağu-2006 / 00:33    Mesaj konusu:

yeri geldi mi fakir edebiyatı yapıp da ben varoşlarda büyüdüm fakir bir ailenin çocuğuydum diyenler baştacı edilirken arabesk müzik için hala kendilerince küçük düşürmek için varoş müziği deniyor
arabeske olan önyargı değişmedikçe hiçbir araştırmayı ve sonucunu kabul etmem şahsen.

bir ekmeğin bile fiyatını bilmeden lüks villada yaşamaktansa kuru bir ekmeği paylaşmanın asla fiyatı olmayacağını bilerek yaşamayı tercih ederim.yaşasın SPARTACÜSten bu yana süren mücadele

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
Admin
Bilal - Site Kurucusu
Bilal - Site Kurucusu

Nereden: Gaziantep
MesajTarih: 13-Ağu-2006 / 02:41    Mesaj konusu:

Bu araştırma belki de bu ön yargıları kaldıracak?

"Araştırmanın resmi gerekçesinde, sosyo-kültürel yapıda giderek derinleşen çatlağın, zaman zaman arabesk gibi kavramlarla tanımlanmaya çalışılsa da temelde sorunun göçle sınırlı olmayan geniş bir toplumsal değişime işaret ettiği vurgulandı."

"En açık biçimde müzikte gözlenen bu yapı, çalışma yaşamından aile içi ilişkilere, beslenmeden eğlenceye, tüketimden siyasal eğilimlere gündelik yaşamı genel bir ana akım içinde tutacak kuşatıcılığa ulaşmıştır. Bu projenin amacı kırdan kente geçiş sürecinde hızlı bir kültürel değişime maruz kalan kültürü tespit etmektir. Büyük ölçüde geleneksel tarım kültürüne bağlı sosyo-kültürel yapı öncelikle kırdan kente göç sürecinde hızlı bir değişime maruz kalmıştır. Bu değişimi hızlandıran bir başka faktör kitle iletişim araçlarıdır. Kitle iletişim araçlarıyla taşınan yeni değerler toplumsal dinamiklerle birlikte değişimin yönünün ve hızını belirlemektedir. Yok olan kültürel değerler öncelikle sosyolojik çalışmalar için önem arzetmektedir. Bunun yanında ulusal kültür değerlerinin belgelendirilmesi ve korunması milli kültür politikaları açısından büyük önem arz etmektedir. Bu değişimle birlikte bir sosyolojik yapının hızla çözüldüğü ve tümüyle yok olduğu gerçeği dikkate alındığında konunun aciliyeti daha derinden anlaşılacaktır."

İlgili metinleri yeniden gözden geçirirseniz herhangi bir ön yargıyla oluşturulmuş bir araştırma taslağı değil.
Özellikle de kır/köyden kente geçiş sırasında insanların sosyal ve kültürel olarak değişimlerini saptamak için başlatılmış bir araştırmadır. Tabiki müzik konusunda öncelikle arabesk'i inceleyecekler. Bir köylünün köyde rock şarkı dinlediğini göreniniz varmı? Arabesk denilince de dolayısıyla ilk akla gelen Müslüm Gürses oluyor...

Kişiliğini makamına bağlayan, makamını kaybettiğinde kişiliğinden de olur!
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

MesajTarih: 13-Ağu-2006 / 04:22    Mesaj konusu:

Evet Bilal...Senin yorumun ile bakınca dediğine hak veriyorum.Olayı bir bütün olarak değerlendirdiğimde bu araştırmanın sonuçlarının yine ekonomi ve sorunlara dayandırılacağını düşünüyorum.Yani şimdiye kadar yapılan arabesk araştırmalarından pek farklı olacağını düşünmüyorum.Sonucun ne olacağını net olarak söyleyemem ama hiçbir zaman arabesk araştırmalarında : Bu insanlar (arabesk severler) çok duygusal,insancıl,sevgiyi de acıyı da asaletiyle yaşayan olarak tanıtılmadı.Hep itilmiş,tutunamamış,alt kültür v.s şekillerde lanse edildi.Zamanla bakalım arkadaşlar.Bakalım bunun sonucundan ne çıkacak.

Nereden: berlin-gaziantep
MesajTarih: 13-Ağu-2006 / 05:18    Mesaj konusu: Cevap: başbakanlıktan araştırma

arabesk müzik türkiyenin vazgecilmez müzik dallarindan biridir ve müslüm gürses te bu müzik tarzinin kralidir bu herkezce de bilinen bisey dir aslinda.

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: iSTANBUL
MesajTarih: 13-Ağu-2006 / 17:14    Mesaj konusu:

bir sürü memleket meselesi varken bizimle dinlediğimiz müzikle araştırma yapıyorlar...

arabesk dinleyenlere cahil gözüyle hep bakıyorlar .. ama bunlar bu kadar memleket meselesin de bizimle uğraşıyorlar en büyük cahil bunlar bence..

gidin emekliyle işçiyle uğraşın.. onların sorunlarını araştırın... Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

gözlerinde gözlerim,,
gözlerimde gözlerin kalmış...
hepp sende kalmış..
Kullanıcı profilini gör
dertli870
Üye
Üye

Nereden: BURSA_-_-_-_-_-_-_-_- ADIYAMAN
MesajTarih: 25-Ağu-2006 / 04:51    Mesaj konusu:

eee turkıye genelınde arabesk dıger muzık kollarına oranla daha fazla dınlendıgı ıcın arabeskten yapmaya baslamışlar calısmayı ama türkiyenın bundan daha onemlı konuları var gıdıpte o konular ıcın kafa yormayı deneseler daha ıyı olmaz mı acaba ????

ÇARE KULDA DE??L YÜCE RABB?M?ZDE...

Kullanıcı profilini gör
bicare_517

Nereden: Ordu Vatan & Ünye Mekan
MesajTarih: 25-Ağu-2006 / 17:22    Mesaj konusu: Re: başbakanlıktan araştırma

extazy demiş ki:
Başbakanlık son dönemlerde harekete geçen arabesk müzigi üzerine bir araştırma başlattıBu araştırmaya göre müslüm baba arabesk müziginin kralı seçildi.Bu araştırma için başbakanlık özel bir grup oluşturmuş.Bu araştırmanın sonunda araştırmalar kitaplık haline getirilip ücretsiz dagıtılacakmış.Bu araştırmanın yapılmasının sebebi ise arabesk müziginin son dönemlerde enteller tarafındanda dinlenmesi olarak açıklanmış.MÜSLÜM BABA bu araştırmada beklendigi gibi ilk sırada bıulunuyor.

degerli yorumlarınızı bekliyorum.

slm extazy bu haberin kaynığının neresi olduğunu bize bildirsen daha iyi olur sanırım .çünkü ben yada bir başkası böyle bir haber duymadık ilk senden duyduk bir de başbakanlıkdan dediğine göre ciddi birşey bunu kaynağını bize bulursan sevinirim .

Kullanıcı profilini gör
By_Isyankarr
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 25-Ağu-2006 / 21:00    Mesaj konusu:

slm bicare_517 bu haberin kaynagını ben internetten buldum buldugum sayfanın adı şöyle kardeşim: www.sonsayfa.com www.medyakulisi.com bu adreslerde mejcur kardeşim.
Kullanıcı profilini gör
KILICBEY
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: KAHRAMANMARAŞ
MesajTarih: 26-Ağu-2006 / 00:44    Mesaj konusu:

Valla ne kadar araştırma yaparlarsa yapsınlar bize karşı olan önyargının pek te değişeceğini sanmıyorum DUNDAR kardeşiminde dediği gibi bizi yine itilmiş tutunamamış diye lanse edecekler memleketin bin bir türlü problemi var bunlar neyle uğraşıyor.
Kullanıcı profilini gör
bicare_517

Nereden: Ordu Vatan & Ünye Mekan
MesajTarih: 26-Ağu-2006 / 01:06    Mesaj konusu:

extazy demiş ki:
slm bicare_517 bu haberin kaynagını ben internetten buldum buldugum sayfanın adı şöyle kardeşim: www.sonsayfa.com www.medyakulisi.com bu adreslerde mejcur kardeşim.

babacan verdiğin iki linkdede böyle bir kayıt bulunamıyor.arıyorum bulamadım neyse canın sağ olsun.

Kullanıcı profilini gör
By_Isyankarr
Fanatik Üye
Fanatik Üye

MesajTarih: 26-Ağu-2006 / 19:22    Mesaj konusu:

slm bicare_517 kardeş kusura bakma ben ana sayfayı vermişim sadece sana ordan bulması hakikaten zor.baba google den müslüm baba yaz grafiklere gir alttaraflarda göreceksin zaten istersen msn adresimi vereyim isyankar_kul_mustafa@hotmail.com.
Kullanıcı profilini gör
the_tirex
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: A??kLar Diyar?ndan
MesajTarih: 16-Eyl-2006 / 22:04    Mesaj konusu:

.....

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 1 Dakika Sonra Yollandı..:

..tşk
Kullanıcı profilini gör
tpclrgnc
Üye
Üye

MesajTarih: 15-Arl-2006 / 00:27    Mesaj konusu: Re:

tesekkurler 1 ıncı sırada muslum babadan baska kımse olamaz zaten
Kullanıcı profilini gör
forzaenver
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Meyhaneden...
MesajTarih: 15-Arl-2006 / 00:44    Mesaj konusu:

KILIK demiş ki:
bir sürü memleket meselesi varken bizimle dinlediğimiz müzikle araştırma yapıyorlar...

arabesk dinleyenlere cahil gözüyle hep bakıyorlar .. ama bunlar bu kadar memleket meselesin de bizimle uğraşıyorlar en büyük cahil bunlar bence..

gidin emekliyle işçiyle uğraşın.. onların sorunlarını araştırın... Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

Sana candan katılıyorum

Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 15-Arl-2006 / 00:53    Mesaj konusu: Cevap: başbakanlıktan araştırma

muslum babanın parcalarını begenmeyenler simdide anket mi yapıyor müslüm baba arabeskin kralı bunu herkes biliyor ama turk gencligi artık kop kop müzigi dinler olmus sözlerin kelimelerin onlara göre anlamı kalmamıs...

Dön artik geri sevgime inan
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Geri Dönüşüm [Çöp Kutusu]
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering