Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Röportaj] Ezilmiş İnsanların Müziğini Yapıyoruz
[Röportaj] Ezilmiş İnsanların Müziğini Yapıyoruz
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Hayatı ve Röportajları
Yazar Mesaj
kapsal0434
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

MesajTarih: 29-May-2006 / 20:18    Mesaj konusu: [Röportaj] Ezilmiş İnsanların Müziğini Yapıyoruz

BİZ DE EZİLMİŞ İNSANIZ KİMİN MÜZİĞİNİ YAPACAKTIK?

*Müslüm Gürses olmaktan mutlu musunuz?

Tabii ki mutluyum. Niye olmayayım. Yaşıyorum. Şurada oturuyoruz, konuşuyoruz, niye mutlu olmayayım. İnsan olduğumuz için mutlu olmamız lazım. Hayvan olarak da gelebilirdik. Ben hayvanları hakir görmüyorum. Hayvanları çok severim. Ama Allah bizi halife olarak göndermiş yeryüzüne, o kadar çok nimetler vermiş, insana 'habibim' demiş. O kadar çok seviyor ki! Ama biz layık olamıyoruz! Hani bir laf var. Kusur küçüğün, af büyüğün! Onun yine affetme yanı var şükürler olsun. Güzellik demek zaten Tanrı demek! İşte bunu kaybettin mi işin zaten tılsımı gidiyor. Yani sözü nereye getiriyoruz? Şu var! Ne var? Yani Karun bile dünyanın servetini elde etmiş değil mi hocam! Ne olmuş sonunda? Bir avuç toprak onu yok etmiş! İnsan olarak düşündüğümüzde sevgi, muhabbetten başka ne var? Yeter ki onu kaybetmeyelim. Az da olsa o büyüyecektir. O ölmez. En büyük kuvvet budur. Tesellimiz burada. Hayat da herşey güzel...

* Siz kimin müziğini yapıyorsunuz?

Netice itibariyle biz de ezilmiş insanız. Kimin müziğini yapacaktık?.. Ezilen kısmın müziğini yapmaya, onların duygularına tercüman olmaya çalıştım. Ne hissediyorsam onu yansıtmaya çalıştım. Bunda da başarılı oldum zannediyorum. Son günlerde bir de arabesk mevzularında 'değişime uğrandı' gibi görüşler türedi, biz değişmedik. Özümüzde aynıyız. Ufak tefek altyapı hadisesinde bir farklılık göründüyse de biz özümüzü muhafaza ediyoruz. Kimse bu konuda bir kaygı duymasın, endişeye kapılmasın diyorum.

* Size niye 'Baba' dediler?

Ben kimseye bana 'Baba' deyin diye bir tavır içinde olmadım. Herhalde kendilerinden bir parça olarak gördüler. Kimisine abi, kimisine dayı diyorlar, bize de 'Baba' diyorlar. Biz de aldık bu ünvanı bünyemize monte ettik. Layık olmaya çalışıyoruz. 'Baba' diye hitap edilmesinden mutluyum, gururluyum. Ne güzel bir ünvan yakıştırmışlar...

GERÇEK AYRI TAKLİT AYRI

*Hakan Taşıyan'ı nasıl buluyorsunuz? Dedikleri gibi sizi taklit mi ediyor?

Geçmişte bizim de severek dinlediğimiz, model aldığımız insanlar olmuştur. Herhalde o da beni dinlemiş. Yani Hakan Taşıyan modelinde birkaç tane kardeşimiz daha var. Sevilen sanatçıları örnek alanlar her zaman olacaktır. Kardeşimiz de güzel şeyler yapmaya çalışıyor, inşallah başarıyı yakalar. Kendi özüne dönecektir tabii ki... Kendi özü derken sağdan soldan beslendiği o güzellikler aklı başında ise, eğer o kuvvet varsa kendi orjinalitesine dönecektir. Zaten öbür türlüsü fayda getirmez. Gerçek bir şey varken imitasyona rağbet eder misin? Yani gerçek bir altın varken imitasyonuna rağbet edilir mi? Edilmez!..

*Taklit mi demek istiyorsunuz?

Tam öyle olmasa da tesirimizde kalmıştır. Bu öykünme hadiseleri olacaktır. Çocuk fena gelmiyor. İnşallah özünü bularak daha da güzelliklere gitsin diyorum. Dileğim budur. Ben ona bir örnek olmuşsam bu benim için gurur verici bir hadisedir. Yolu açık olsun, inşallah başarılı olur.

*Korsan yollarla sizin sırtınızdan çok para kazandı insanlar. Niye albümlerinize sahip çıkmadınız?

Bal olan yere sinek geliyor. Bu büyük bir haksızlık, edepsizlik. Biz aylarca çalıştığımız bir albüme yüreğimizi veriyoruz, bedenimizi veriyoruz. Ama daha piyasaya çıkar çıkmaz korsanı yapılıyor. Bu haramilik niye? Bu adamlar hakikaten gece külahlı gündüz silahlı tipler. Ben plakçılığın Sirkeci'de Doğubank'ta olduğu yıllardan bu yana korsanın kahrını çekenlerdenim.

*Korsana karşı neler yaptınız?

Korsanlar bizi maddi olarak da manevi olarak da yok etmeye, imha etmeye çalışıyorlar. Bunlar yarasa ruhlu insanlar. Sen gel benim cebimden para al götür keyfince harca... Böyle şey olmaz! Bizim kanunlara inancımız var, saygımız var. Bir takım önlemler alınmış, mücadele veriliyor da bence tam bir mücadele verilmiyor. Devlet tarafından da verilmiyor mücadelesi. Devlet üzerimizden bayağı hatırı sayılır para kazanıyor. Alsın helal olsun! Vergi kalkınmanın temeli... Kalkınmak bu memlekete yakışır. Bir de sanat camiasında birlik-beraberlik yok. Kötülükleri yok etme adına elele kolkola değil sanat alemi. Herkes "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!" diyor. Sana değmeyen yılan bin yaşasınla olmaz. Böyle diye diye yılan büyüdü, ejderha oldu; şimdi de baş etmede zorluk çekiyoruz. Sahne olayı bitme noktasına geldi. Bu müzik böyle kan kaybetmeye devam ederse sonuç ne olacak? Bu yolsuzluğa, densizliğe, hırsızlığa taş koymamız gerek. Bundan herkes yara alır, bunu bilmek gerek!

*Uzun yıllarda biriktirdiğiniz dinleyicinin 'Filli Boya' reklamından sonra size kırıldığı söyleniyor. Ne diyorsunuz?

Bunlar yanlış şeyler. Filli Boya'ya çıkmışsam ne olmuş. O boya gerçekten de güzel! Güzel insanların elinde olan bir iş, boya yani netice itibariyle; Filli Boya... Yani o adam üçkağıtçı ben de ona destek olmuşum gibi algılanmaması gerek. Ben neysem oyum, şeffaf bir adamım. Tarzımı da değiştirmedim ki! Bunca yıllık sanat hayatımda kimse diyemez ki gözünün üstünde bilmem ne var! Benim kimseye karşı bir art niyetim olamaz. Senelerce topluma güzellik taşımışım, Allah'ın verdiği yeteneği paylaşmışım. Hayranlarımla aramda yanlış anlaşılacak bir şey yok. 20 yıl önce neysem şimdi de oyum.

RUHUM AYNI ama!..

Sahiden değişmiş miydi Müslüm Gürses... Kendisini yıllardır sevgiyle takip eden 'fanatik'leri reklama çıkmasını, kliplerde oynamasını yadırgıyordu. Ama tüm bunlar Gürses'e göre normaldi. Gürses, "Ruhumda ve tavrımda değişiklik yapmadım. Ama değiştim elbette. Müzik için, şiirler için hep değişiklik aradım!" diyordu...

Bir selam vermiyorsun sevgilim bilmem niye
....Ne Olur Bize de Gel
İç Bir Kahve Sigara.
harunkapsal82@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
2 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
damar02
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Ufka uzanan yoldan
MesajTarih: 30-May-2006 / 00:35    Mesaj konusu:

herşeyi o kadar net ve anlaşılır ifade etmişki baba.bundan daha sade anlatım biçimi olamaz herhalde.yıllar yılı özünü ve söylediğini hiçbir zaman inkar etmiyor.aksine arkasında duruyor.yıllar onun samimiyetini hiç bir zaman çalamadı.hangi sanatçı da var özellik.bu erdemlik kaçtane sanatçıda var.sevenlerin sana baba ddedikleri için her zaman gurur duyuyor baba............................. Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
Kullanıcı profilini gör
damar81
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Yanl?zl?ktan..S.aleyküm...
MesajTarih: 30-May-2006 / 02:16    Mesaj konusu:

Saolasın harun eline sağlık Exclamation
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 30-May-2006 / 02:58    Mesaj konusu:

Arkadaşlar bizim adımıza Müslüm Baba'ya yansıtılan yanlış yorumlar var.Bizler , Müslüm Baba ''Filli Boya'' reklamına çıktı diye kliplerde oynadı diye yadırgamadık ve rahatsız olmadık.Böyle bir yorum da hiçbir yerde yapmadık.Tam tersine biz Müslümcüler olarak Müslüm Baba'yı ekranın her karesinde görmekten mutluluk,gurur ve şeref duyuyoruz.Bizler Müslüm Baba'nın kliplerini her zaman dört gözle bekledik.

MesajTarih: 30-May-2006 / 03:04    Mesaj konusu:

kapsal haca bu röportajın tarihini biliyormusun merak ettim
Müslüm Babanın bahsettiği filli boya reklamı eskiden çektiği olması lazım
-en güzel sarı en güzel mavi filli boyada gibi bir şeydi galiba
Kullanıcı profilini gör
kapsal0434

MesajTarih: 30-May-2006 / 19:15    Mesaj konusu:

eskmuzik demiş ki:
kapsal haca bu röportajın tarihini biliyormusun merak ettim
Müslüm Babanın bahsettiği filli boya reklamı eskiden çektiği olması lazım
-en güzel sarı en güzel mavi filli boyada gibi bir şeydi galiba

röportajın basındaki tarihi 2002 yılı diye geçiyor.

Bir selam vermiyorsun sevgilim bilmem niye
....Ne Olur Bize de Gel
İç Bir Kahve Sigara.
harunkapsal82@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
dertli870
Üye
Üye

Nereden: BURSA_-_-_-_-_-_-_-_- ADIYAMAN
MesajTarih: 04-Hzr-2006 / 17:16    Mesaj konusu:

açık ve net konusmus baba Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
Kullanıcı profilini gör
muslum_derya
Üye
Üye

MesajTarih: 04-Hzr-2006 / 18:42    Mesaj konusu:

ya bunlar bir sanatçının var oluşuna leke getirmek için laflar, ne olmuş baba rekmalada çıkar, gazeteyde, dergiyede, turneyede, biz onu seviyoruz, ne yaparsa güzel yapar, yakışır her şey babaya.
Kullanıcı profilini gör
abdi

Nereden: berlin-gaziantep
MesajTarih: 04-Hzr-2006 / 19:14    Mesaj konusu: Cevap: [Röportaj] Ezilmiş İnsanların Müziğini Yapıyoruz

harika bir yorum baba dan,daha baska ne denilebilinir ki.

Nereden: Ordu Vatan & Ünye Mekan
MesajTarih: 04-Hzr-2006 / 19:15    Mesaj konusu:

gercekden güzel bir anlatım harun kardese yakışanda bu güzel bir anlatım sunmuz biz değerli müslümcülere.

şimdi asıl konuya tek çümleyi veriyorum.

tarzımızdan kopmuş vaziyetimiz yok biz halimizden memnunuz.

Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 04-Hzr-2006 / 22:10    Mesaj konusu:

müslüm baba önceden de filli boya reklamına çıkmış ve en güzel beyaz demişti.sitemizde çoğu arkadaşımızın görüşü de müslüm babaya en çok beyazın yakıştığıdır.ee biz neden bundan rahatsız olalım ki?müslüm baba gibi bir derviş bir zat-ı muhterem değişmez değiştirmek isteseler de değişmez.babamızın mayası saf mayası doğal ne yapsalar da öyle kalır.
müslüm baba herhangi bir programa çıkacağı zaman içim içimi yiyor ve babanın adına kanal açılsa hergün çıksa bıkmadan izlerim.
müslüm baba ne yaparsa yapsın en büyük desteği bizden yani müslümcü.com ve evlatlarından alacaktır.bunu dost düşman bilsin.
saygılarımla

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 19-Hzr-2006 / 23:38    Mesaj konusu: Müslüm Babayı anlamak

müslüm baba dinlemeyenleri bi zahmet yukardaki yazıyı okumalarını rica ediyorum...baba hayatı o kadar sade anlatmışkii...ağzına yüreğine sağlık müslüm baba....hayata,dostlara küstüm tek ilacım müslüm....
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 20-Hzr-2006 / 04:00    Mesaj konusu:

Müslüm Baba hepimizin sesi...Toplumun her kesimini temsil ediyor.Yani yürekten/gönülden seven,dürüst olan,emek veren,ekmeğini taştan çıkaran,ezilen,üzülen,sevinen,umut eden,hasret çeken her insanın duygularını temsil ediyor.

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Meyhaneden...
MesajTarih: 20-Hzr-2006 / 04:09    Mesaj konusu:

Bu yazıyı okudum Müslüm babayı daha iyi anlıyorum şimdi Exclamation

Yeni Katılımcı

Nereden: diyarbak?r
MesajTarih: 01-Tem-2006 / 15:12    Mesaj konusu:

insan allaha nekadar şükür ederse o kadar eline nimet geçer..Bende babanın bu konusuna katılıyorum..

müslümcü ilyas..
Kullanıcı profilini gör
wassago007
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 06-Tem-2006 / 02:04    Mesaj konusu:

harika kardes ellerıne sağlık

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 5 Dakika Sonra Yollandı..:

güzel olmusbaba
Kullanıcı profilini gör
inanmeng
Üye
Üye

MesajTarih: 31-Tem-2006 / 17:18    Mesaj konusu:

baba o ona kimse sen bozuldun diyemez o her şeyi hakediyor
Kullanıcı profilini gör
mustafaguvenn
Üye
Üye

MesajTarih: 03-Ağu-2006 / 05:45    Mesaj konusu:

saol payylaşımın için
Kullanıcı profilini gör
AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 05-Ağu-2006 / 16:52    Mesaj konusu:

müslüm babayı dinlemye yukardaki yazıyı okuduktan sonra daha çok devam edicem...kendisini hor görenleri bi zahmet yukardaki yazıyı okumalarını rica ediyorum...okuduktan sonra daha iyi anlıcaksınız kendisini..ben inanıyorum ki dinlemeyen kendisini hor gören insanlarda dinliyor ama topluma hoş görünmek adına böyle bi açıklama yapıyolar...ben dinlemekten büyük keyif alıyorum

yunuserseri
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: g.antep
MesajTarih: 28-Ekm-2006 / 19:51    Mesaj konusu: Cevap: [Röportaj] Ezilmiş İnsanların Müziğini Yapıyoruz

arkadaşlar üstte hakan taşıyanla ilgili konuşmadaki cevabı m.baba deyilde tarkan vrse şüphesiz tarkancı da olurdum bu kadar güzel bi cevab duydunuzmu hiç kırıcı incitici söz yoktur birkez daha baba yı candan tebrik ediyorum Allah sana uzun ömr versin baba bizi yetim koymasın,

Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering