Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - [Hayatı] Muhterem Nur İle Tanışmaları
[Hayatı] Muhterem Nur İle Tanışmaları
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Hayatı ve Röportajları
Yazar Mesaj
kapsal0434
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

MesajTarih: 09-May-2006 / 02:35    Mesaj konusu: [Hayatı] Muhterem Nur İle Tanışmaları

BİR TOKATLA BAŞLAYAN AŞK...

Müslüm Gürses, Muhterem Nur'la bir Malatya turnesinde tanışır. Sahne sırası için başlayan tartışma, Muhterem Nur'un yanağında patlayan tokatla son bulur. Bu tokat, aralarındaki aşkın da ilk kıvılcımıdır

ADANA ­Tarsus yolunun o karanlık anını çoktan unutmuştur Müslüm Gürses. 'Özür Diliyorum Senden', 'İsyankar' ve 'Ben İnsan Değil miyim' gibi plaklar peşpeşe gelir, büyük ilgi görür. Şimdi arabesk müzik piyasası Gürses'in peşindedir! Artık ünlü bir şarkıcıdır; hem yorumcu hem de besteci olarak diğer arabesk starlarıyla ulu orta yaşanmasa da, rekabet halindedir... Gecekondu kalabalıkları Orhan Gencebay'a Kral, Ferdi Tayfur'a Abi der. Ama o hep Müslüm Baba'dır. Çünkü en kıyıdakileri yakalayan hep Müslüm olmuştur..

ANADOLU'DAN BİR SES

Hem nasihatleriyle hem de sanki onlardan biri olma haliyle. Evet, nasihat eder; Mesela, "Aldanma çocuksu mahzun yüzüne, mutlaka terkedip gidecek bir gün" diye. Müslüm Gürses şarkıları artık bütün Anadolu'yu sarmıştır... Yalnızlar, kayıplar, kasabalılar, karşılıksız kenar mahalle sevdalıları, dertliler, kederliler, Müslüm'ün sesi ve sözleriyle kendilerinden geçer. Peki Gürses mi dinleyiciyi yaratmıştır, dinleyici mi Gürses'i? Bu sorunun yanıtı şarkı sözlerinde gizlidir.

İSYAN, KAHIR VE KEDER

Kentin içinde yolunu bulamayanların kederini, öfkesini taşır bu sözler. Ama şarkılarda ve sahnedeki duruşunda kabullenme ve boyun eğme de vardır. Çatışmalar, çelişkiler, aşk üzerinden dillendirilir... Kız zengindir oğlan fakir, bu yüzden kavuşamamıştır. Ya da tam tersidir. Kırık, dökük bir sevdadır anlatılan, ama ihanet hep öteki taraftan gelir, yani zenginden, yani kentin anahtarını elinde tutandan. Müslüm Gürses repertuarı, isyanı, kahrı, acıyı, aşkla damıtmaya çalışan, ama bunu yaparken biraz daha acı çoğaltan şarkılardır.

NUR'UN HAYRANIYDI

Ve sonunda kendisi de aşık olacaktır... Hem de onca şöhrete, kalabalıklara rağmen... Üstelik de daha çocukluğunda, hiçbir filmini kaçırmadığı bir sinema yıldızı olan Muhterem Nur'a... Müslüm Gürses'le Muhterem Nur bir Malatya turnesinde tanışırlar; hem de kavgalı gürültülü bir biçimde. Kavga sahne alma sırası yüzünden çıkmış, kendisine hakaret eden Muhterem Nur'a Müslüm bir tokatla karşılık vermiş ancak kavga tatlıya bağlanmıştır. Hem de daha sonra aşka dönüşerek...

Gerisini Müslüm Gürses'in ağzından dinleyelim...

Muhterem Hanım'la bir Malatya konserinde tanışmıştık. Kendisiyle "Sen çıkarsın, ben çıkarım!" manasında bir münakaşayla tanıştık. Beni kendilerine menfi manada tanıtan arkadaşlarım olmuştu. Ben de onu üzmüştüm. Ona "O özür dilemez, şöyle kötü adamdır, böyle kötü adamdır!" demişler. Münakaşadan sonra "Affınıza sığınıyorum, sizi dün üzdüm, kırdım, özür dilerim!" dedim. O da affedici bir insanmış, özrümü kabul etti. Sonradan düşündüm, Muhterem Nur bu ülkenin duayenlerinden biri. Milletin sevinci olmuş, kederi olmuş, sinemayı sevdirmiş. Sinemadan tanıyordum kendisini. Yaptığımın haksızlık olduğu kanaatine varınca özür diledim. O sırada nasıl oldu bilmiyorum, bir elektrik oldu, o savaştan sonra arkadaş olduk. Hani derler ya "Gönülden gönüle yol gizli gizli!" diye aynen öyle. O da topluma mal olmuş bir insan. Halk insanı, iyiyi kötüyü bilen bir insan, ezilmiş bir insan. Biz de ezilmiş insanız. O ezilmişliğin yanında güzellikleri de sunabilmiş bir insan. Günlerden bir gün "Benimle evlenir misin? Bu savaşta, bu hayatta bana destek olur musun?" dedim. Önce bir şaşırdı, sonra "Tamam" dedi. Biz kendi aramızda onayladık ama toplum hoş karşılamıyordu. Biz biraz muhafazakarız ya... Otele gidiyorduk bizi aynı odada bırakmıyorlardı, ayrı odalarda kalıyorduk. Halbuki gönül bir olduktan sonra, ne bu ya! Hani bir laf var "Cehalet aklım kaçırır duy babo duy! Rezil olan şehir değil köy babo köy!" diye. En son gidelim devletin huzurunda da bu müesseseyi yasal bir hale getirelim dedik. Yoksa rahatsızlığın bini bir para. Üsküdar'da nikah memurunun önünde, işte "İyi günde kötü günde destek olacak mısınız?", "Olacağız" falan, "Seviyor musunuz?", "Evet" falan dedik, evlendik... Muhterem Hanım'dan önce benim yaşamım pek de dengelidir denemez. Teklik Allah'a mahsustur! Tek olmak zor. Adam demiş ki "Taşın kalbi yoktur ama onu da yosun sarar!"

FİLM MUTLU SONLA BİTTİ!

Muhterem Nur Türk sinemasının en gözyaşartan filmlerinde oynamış, acı tadında karakterler yaratmıştı. Kendi hayatı da öyleydi... Müslüm Gürses de acılar, ölümler, hüzünlerle dolu bir geçmişe sahipti. Bir pavyon kulisinde kesişti yolları. Önce kızgınlık ve tokat ardından da iki acı hayatı kenetleyen sevda geldi. Ve o günden bu yana, yani 16 uzun yıldır çevrelerindeki tüm kötülüklere birlikte duvar ördüler.

Bir selam vermiyorsun sevgilim bilmem niye
....Ne Olur Bize de Gel
İç Bir Kahve Sigara.
harunkapsal82@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
Konuya Teşekkür Gönderenler
1 kullanıcı bu konuya teşekkür etti. Teşekkür gönderenlerin listesi için tıklayınız.
eskmuzik

MesajTarih: 09-May-2006 / 04:09    Mesaj konusu:

enteressan bir tanışma olmuş gerçekten eline sağlık harun usta
Kullanıcı profilini gör
ozac44
Muslumcu.com Fanatiği
Muslumcu.com Fanatiği

Nereden: MALATYA
MesajTarih: 10-May-2006 / 19:22    Mesaj konusu:

Bu olay Malatya'da Kernek Gazinosunda yaşanmış. Malatyalılar veya yolu buraya düşenler bilir şimdiki Kernek Parkının olduğu yerde eskiden gazino varmış.Burada dönemin ünlü sanatçıları konserler verir değişik eğlenceler düzenlenirmiş.İşte bu konserlerin birinde yukarıda yazdığı gibi M.Gürses ve M.Nur tanışmışlar Very Happy

Bu da biz Malatyalılar için güzel bir duygu işte sonuçta hayranı olduğumuz sanatçı burada mutluluğu yakalamış Exclamation

Urfa'da doğmuş
Adana'da büyümüş
Malatya'da sevmiş
Ankara'da sayısız konserler vermiş
İstanbul'da hayatını devam ettiriyor Müslüm Babamız

Allah uzun ve hayırlı ömürler versin...

Aktif Üye

MesajTarih: 11-May-2006 / 01:01    Mesaj konusu: selam

mrb
baba ya herşey yakışır helal olsunnnnnn
Kullanıcı profilini gör
damar81
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Yanl?zl?ktan..S.aleyküm...
MesajTarih: 11-May-2006 / 01:57    Mesaj konusu:

Saolasın harun biraz bilgim vardı tam oldu Exclamation
Kullanıcı profilini gör
Cilekes85
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Kayseri-Hisarcik
MesajTarih: 11-May-2006 / 02:04    Mesaj konusu: .

"tasin kalbi yok ama onuda yosun sarar" bence baba bu sarkiyi cok iyi yorumlardi
Kullanıcı profilini gör
m.ali turan
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Küçükçekmece
MesajTarih: 11-May-2006 / 03:37    Mesaj konusu:

cok degısık bır tanısma babayada bu yakısır herkesten farkı bu
Kullanıcı profilini gör
abdi

Nereden: berlin-gaziantep
MesajTarih: 11-May-2006 / 04:14    Mesaj konusu: Cevap: [Hayatı] Muhterem Nur İle Tanışmaları

zaten birbirilerine cok yakisiyorlar allah onlara uzun ömürler versin.

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: van
MesajTarih: 12-May-2006 / 02:22    Mesaj konusu: muhterem nur ile tanışmaları

Evet güzel bir tanışma. Yalnız bu yazıda "aynalar" belgeselini izlemiş gibi oldum. Ellerina sağlık. Eminim o tokatı hatırladkıllarında gülüp geçiyorlardır:

Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

Nereden: iatanbul
MesajTarih: 12-May-2006 / 05:20    Mesaj konusu:

her şey ortada onu baba yapan farklılı gı agar abiligi bir de unutulma yan sesi muhterem nur yengemiz bize yani halka teşekkür etmeli ki birde malatya turnesini düzenleyeni unutmama lı çün kü bu sayede baba bir insanla tanış mış mutluluklar eyvallah müslüm baba ve müslüm cü kardeşler
Kullanıcı profilini gör
dertli870
Üye
Üye

Nereden: BURSA_-_-_-_-_-_-_-_- ADIYAMAN
MesajTarih: 16-May-2006 / 04:49    Mesaj konusu:

degişik bir tanişma olmuş
Kullanıcı profilini gör
MaviYelek
Üye
Üye

Nereden: ADANA/merkez
MesajTarih: 16-May-2006 / 05:41    Mesaj konusu:

tokat atmış!! ikisine de helal olsun...insanlar ne güzelmiş zamanında..şimdi bir kız arkadaşımıza tokat atacağız da o kız bu tokatın arkasındaki sevgiyi görebilecek öyle mi? nerdeeeee? hemen feminist duygulara kapılıp vay ben kendimi ezdirmem yok ben bunun altında kalmam gibi laflar sarfedilir..
çok hoşuma gitti bu haber kapsal ellerine sağlık..

Sistem Mesajı: İlgili Mesaj Birleştirildi. Birleştirilen Mesaj İlk Mesajdan 2 Dakika Sonra Yollandı..:

avatarımın altında yeni müslümcü yazıyor ...yapmayın arkadaşlar ben aklım erdi ereli müslüm gürses hayranıyım
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 16-May-2006 / 14:38    Mesaj konusu:

aşk adı altında vücutlarını satan insanların olduğu bu devirde böyle üstün bir aşk ve bağlılığa ancak şapka çıkartırım.
ellerine sağlık harunum

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
bicare_517

Nereden: Ordu Vatan & Ünye Mekan
MesajTarih: 16-May-2006 / 15:07    Mesaj konusu:

slm arkadaşlar...!
müslüm babab herseyini kayıp edmişken bulmuş muhterem nuru.....
kendi ağzıylada söliyor muhtarem nur nur gibi bir bayan
kayada taştır. ama o da yosun tutar. gibi vasiyetlerle bu olayı iza edmiş allahdan temennim muhterem annemiz gibi bir kıs allaha bana ve bütün müslümcülere nasip edsin.(huy kişilik olarak sima olarak değişebilir )
Kullanıcı profilini gör
Besto
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 17-May-2006 / 21:57    Mesaj konusu: Cevap: [Hayatı] Muhterem Nur İle Tanışmaları

eline sağlık saolasın
Kullanıcı profilini gör
esrarengiz_sis
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul bagcılar
MesajTarih: 22-May-2006 / 03:09    Mesaj konusu:

baba b,tanedir
Kullanıcı profilini gör
magic77
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ANTALYA
MesajTarih: 22-May-2006 / 05:57    Mesaj konusu:

Herşeyde bir nasip varmış.Müslüm babanında nasibi muhterem nurmuş.Ne şanslıki muhterem nur hanfendi müslüm gürses gibi bir babanın hayat arkadaşı olmuş yakışır..

Ne sevgi ne dosttan yana yüzüm gülmedi
Canım dediklerim kıymet bilmedi. Ağladı gözlerim yaşı dinmedi...
Kullanıcı profilini gör
goztepelee_35
Üye
Üye

MesajTarih: 31-May-2006 / 16:30    Mesaj konusu:

babamızada muhterem nur gıbı bı hanım yakısır
babamız wardı bıde anamız olmus varol baba
Kullanıcı profilini gör
maxsimus
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 13-Tem-2006 / 23:27    Mesaj konusu:

tam babaya gore bi tanişma allah uzun ömürler versin
Kullanıcı profilini gör
AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 12-Ağu-2006 / 15:19    Mesaj konusu:

ellerin gönlün yüreğin dert görmesin harun abi...işte müslüm babanın farkı...özkan abime de katılıyorum..böyle büyük bi sevgi malatyada olması biz malatyalıları daha çok sevindiriyo... Arrow

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Hayatı ve Röportajları
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering