Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/tanim.php:223) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - DAHA 15 YAŞINDAYDI!!!!!!
DAHA 15 YAŞINDAYDI!!!!!!

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Diğer Konular
Yazar Mesaj
damardan_melo
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 01-May-2006 / 03:01    Mesaj konusu: DAHA 15 YAŞINDAYDI!!!!!!

İsminin bir önemi yok, Ayşe, Fadime, Kezban olmuş ne fark eder? Yaşı henüz on sekiz bile değil, rüştünü ispatlayamamış.Ne rüştü, daha insan olduğunu bile anlatamamış, körpecik bir can.Ne hayalleri var hayata dair kim bilir? Hayal kurar mı acaba? Yoksa hayal kurmanın da yasak olduğu mu öğretilmiş? Bir beklentisi varsa eğer şu hayattan, o da çok bir şey değildir herhalde; severek evlendiği, zorla gönderilmediği bir kocası, çocuklarıyla şenlendirdiği bir evi, kazaklarını, patiklerinin kendisinin ördüğü boy boy çocukları.Başka ne ister on beş yaşında, köyünden, mahallesinden dışarı hiç çıkmamış genç bir kızcağız?Yaş 35 yolun yarısı ediyorsa, o daha çeyreğinde bile değil.
O daha kadın bile değil.
O kadınlığa hazır bile değil.
Irzına, namusuna, bedenine göz dikildiğinden habersiz, bir insan, bir akraba, bir kuzen on beş yaşındaki kardeşine nasıl böyle şeyler yapar düşünmüyor bile.Bir gün halasının oğlu o bedene sahip olma hakkını kendinde görüyor.Mücadele ediyor ama daha çok güçsüz. Elinden, bez bebeği yere düşüyor,istemeden,zorla,vahşice kadın oluyor.Zavallı çocuk, yardım istemeyi dahi bilmiyor.Utanıyor, kimseye söyleyemiyor, kendisinde kabahat bulunacak, biliyor.O artık genç bir kadın,mutsuzluğu yüzünden okunuyor.
Bedeni yaralı, ruhu yaralı, onuru yaralı… Acaba iyi olacak mı bir gün?
Kendisi de bilmiyor. Ama içi kan ağlıyor. Gözünden dışarı kan ile karışık göz yaşı akıyor, saklıyor.

Çok zaman geçmeden, içinde bir şeyler canlanmaya başlıyor ama canı sokakta arkadaşlarıyla olmak istiyor.Minik bir bebeği olacağını anlıyor, o ise henüz bez bebeğini bırakmak istemiyor.Daha on beş yaşında, annesinin adını seslenip ağladığı bir dönemde, anne olacak, işte bundan ölümüne korkuyor.

Öğreniyor olanları ailesi, daha fazla gizlenemiyor utanç dolu sır.Annesi bir kenarda sessiz sessiz ağlıyor.Kendi sesi çıkmıyor ki kızına yardım etsin. Babası kendi malına yapılanlara içerliyor.Onun izni olmadan kimse kızına el süremez. Kendi para karşılığı satar,istediğine verir,belki döver,belki sever ama ona sormadan kızını hiçbir ölümlü alamaz,çok iyi biliyor.
Başlık parası,namus belası,kan davası.Her şeye hakkı var,ama içinde vicdanı yok.Aile meclisi diyorlar kısa süren toplantıya. Uzatmaya ne gerek var, suçu sabit; kadın olmak.Kararı okuyorlar, kalemi kırmıyorlar.
Birazdan top atılacak, oruçlar açılacak.Acele et, iftara yetiş deniyor ağabeye, daha teravih kılınacak.

Onu tecavüz zulmünden kurtaramayan abisi, erkekliğini ispatlayamamış abisi, en az halasının oğlu kadar aşağılık abisi, yanına çağırıyor kardeşini, dışarı çıkılacak.Elindeki işi, bebeği için işlediği mavi patikleri yere bırakıyor, geri dönünce tamamlayacak. Daha mavi yeleği var bebeğinin, ona başlayacak.Bebeği bu yelekle sıcacık olacak, hiç üşümeyecek. O masum bebek soğuğu, kötülüğü, merhametsizliği hiç bilmeyecek. Annesinin ördüğü bu mavi takım onun zırhı olacak.Abisini ardı sıra evden çıkan kız hissediyor, karnındaki bebek ile o, her ne olursa olsun, asla ayrılmayacak.

Evden ayrıldıktan kısa süre sonra,sadece iki sokak arkada,aniden duruyor abisi,bir düşmana saldırır gibi hışımla kardeşinin üzerine atılıyor.Yuvasını tehdit eden yırtıcı bir yaratığa karşı cenk eden bir hayvan gibi, hırsla, öfkeyle,nefretle dolu.Kardeşinin o güzel başını,birden bire duvarlara vuruyor hunharca, inanamıyor küçük kadın olanlara.Tanıyamıyor aynı bedenden çıktığı abisini,dehşete kapılıyor.O iki sokak arasında giderken düşünüyor muydu bunların başına geleceğini? Tahmin ediyor muydu abisinin başını bir taş ile ezeceğini? Evet, hırsını alamıyor abisi, dinmiyor öfkesi, eline koca bir taş alarak bastırmaya çalışıyor içindeki kan emen yaratığı.

Küçük kadının elleri karnına gidiyor.Sıkıca sarılıyor.Abisi ateşlenip, bir de bıçakla saldırırken, o minicik elleriyle içindeki canı kurtarmaya çalışıyor.
Daha yaşı on beş ama hayatın en acı yüzüyle tanışıyor.Kedi-köpek leşi bırakır gibi sokak ortasında bırakıyor abisi onu.İftara yetişmesi gerek. Hızla uzaklaşıyor.Geriye dönüp baksa, kanlar içinde bıraktığı küçük kadının yavrusuna sarılmış halini görecek.Yavrusuna o kadar sıkıca sarılmış ki, ikisi de artık üşümeyecek.
O daha on beş yaşında, abisi onun gücünü nerden bilecek?!!!. Cool Cool
Kullanıcı profilini gör
damar81
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Yanl?zl?ktan..S.aleyküm...
MesajTarih: 02-May-2006 / 01:54    Mesaj konusu:

Eywalla kardeş okudum ama üzüldüm bu neyin nesi pek anlayamadım konusu küçük kız çocuğu ama Evil or Very Mad
Kullanıcı profilini gör
eskmuzik
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

MesajTarih: 13-May-2006 / 20:20    Mesaj konusu:

ne yazık ki böyle olaylar gerçek mağdurun mahkum olduğu o kadar olay var ki . . .[/b]
Kullanıcı profilini gör
kopiiilcan
Üye
Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 16-May-2006 / 20:02    Mesaj konusu:

ayıpppp. askmüzik sana atılıyorum. ama böyle olmamalı.
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 14-Hzr-2006 / 18:11    Mesaj konusu:

namuslu olmakla övünen ama gerçek namussuzluğu yapanlar ne yazık ki haddinden fazla.
eğer gerçek adaleti sağlamak isteselerdi o halaoğlunun malum yerini keser ona yedirirlerdi.
ancak toplumumuzun acı gerçeği kanayan yarası şudur ki bu tip olaylarda hep kadın suçlu bulunuyor.

kadına zulme hayır hepimizi doğuran analar da kadın ve ayette şöyle denir:
biz kadını erkeğe eş ve yardımcı olsun diye yarattık...

saygılarımla

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
pasali74
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 22-Hzr-2006 / 19:05    Mesaj konusu:

Poseidon demiş ki:
namuslu olmakla övünen ama gerçek namussuzluğu yapanlar ne yazık ki haddinden fazla.
eğer gerçek adaleti sağlamak isteselerdi o halaoğlunun malum yerini keser ona yedirirlerdi.
ancak toplumumuzun acı gerçeği kanayan yarası şudur ki bu tip olaylarda hep kadın suçlu bulunuyor.

saygılarımla

kesinlikle katılıyorum sana.bu ülkede kadını sadece köle olarak görüyo çoğu erkekler biliyormusunuz arkadaşlar.bu tür şeyleri duydukça keşke diyorum şeriatla yönetilsekk....hakeden hakkettiği cezayı bulur hiç olmazsa
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 30-Hzr-2006 / 20:06    Mesaj konusu:

pasali74 demiş ki:
Poseidon demiş ki:

saygılarımla

kesinlikle katılıyorum sana.bu ülkede kadını sadece köle olarak görüyo çoğu erkekler biliyormusunuz arkadaşlar.bu tür şeyleri duydukça keşke diyorum şeriatla yönetilsekk....hakeden hakkettiği cezayı bulur hiç olmazsa

kardeş elbette şeriat ki Allahın hükümleri adaleti sağlama konusunda daha etkili olurdu ancak herkesin şeriatı kendi kalbinde olmalı.zira
ne ararsan kendinde ara kudüste mekkede haccda değildir demişler.

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
aMCaoGLu
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: ZoNGuLDaK
MesajTarih: 06-Tem-2006 / 07:29    Mesaj konusu:

fazla söyleyecek laf yok ya vicdansızların her zaman yaptığı şeyler bunlar..sonuda gelmeyecek bu gidişle..

RaGe
Üye
Üye

MesajTarih: 19-Tem-2006 / 00:59    Mesaj konusu:

söyleyecek söz yok arkadaşlar söylenecekleri söylemişler zaten.
Kullanıcı profilini gör
mehmetakif
Üye
Üye

MesajTarih: 09-Ağu-2006 / 01:04    Mesaj konusu: cevap: daha 15 yaşındaydı!!!!!!

halasının oglunu oldurmemısmı ulan ne sacma ıs adam elını kolunu saglayarak gezecek belkıde onun la gene konusacak o lavuk keske halasının oglunu oldurseydı
Kullanıcı profilini gör
AhMeT_44
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: KaRaNLıK_SoKaKLaR
MesajTarih: 18-Ağu-2006 / 22:06    Mesaj konusu:

kardeş tamam namus haysiyet önemli ama...öncelikle kız kardeşini bi dinleseydi..suçsuz yere bi can alınıyo... Confused çok üzücü...

halil-034
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: maziden bir yer
MesajTarih: 06-Ekm-2006 / 02:34    Mesaj konusu:

öncellikle eywallah bu durum da o kadar kişi var ki ama adalet yerini bulur geçte olsa

Bunları kimseye anlatamadım
Kullanıcı profilini gör
dilenci06
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 19-Ekm-2006 / 02:46    Mesaj konusu:

eyw gerçekten bu olayların sonu yok diyecek bişi yok Confused
Kullanıcı profilini gör
deliveli
Üye
Üye

Nereden: erzurum
MesajTarih: 06-Oca-2007 / 06:54    Mesaj konusu: Re:

o kızın abisi o kadar salakki kızı öldürene kadar git tecavüz edeni öldür
Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Diğer Konular
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering