Müslüm Gürses Müslüm Gürses

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 256

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/sessions.php on line 257

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 519

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 521

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/themes/muslumcu/theme.php:84) in /home/muslumcu/domains/muslumcu.net/public_html/includes/page_header.php on line 522
Müslüm GÜRSES :: Başlığı Görüntüle - Yıllar sonra Müslüm Gürses'i çocuklarımıza nasıl anlatacağız
Yıllar sonra Müslüm Gürses'i çocuklarımıza nasıl anlatacağız
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Yazar Mesaj
DUNDAR
Sitemize Desteğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Nereden: İSTANBUL/KARS
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 06:10    Mesaj konusu: Yıllar sonra Müslüm Gürses'i çocuklarımıza nasıl anlatacağız

Bi düşünün arkadaşlar yıllar geçmiş,kimler gelmiş kimler geçmiş.yani herşey ''Bir varmış Bir yokmuş'' misali olmuş.allah uzun ve hayırlı ömür verirse Bizler yaşlanmışız.Çocuklarımız torunlarımız olmuş.geride Bir Biz,Bir de yaşadıklarımız kalmış.işte o zaman çocuklarımız müzik dinlemeye Başladığında Bizim de aklımıza müslüm BaBa'nın şarkıları gelmeyecek mi ! köşemize çekildiğimizde müslüm'ün şarkılarını Belki de içimizden mırıldanıp duracağız.Çocuklarımız Bize BaBa hangi şarkıyı söylüyorsun,Bu kimin şarkısı diye sorduğunda onlara acaBa müslüm gürses'i nasıl anlatacağız.
Ben diyeceğim ki : siz hatırlamazsınız.Bi müslüm gürses vardı,Biz ona ''BaBa'' derdik.Şarkılarını dinlediğimizde Bizi Bir yerden alıp Başka diyarlara götürürdü.Bazı şarkılarında Bizi anlatırdı,Bazılarında Başkalarını.her şarkısı Bir yaşam öyküsüydü ( ali tekintüre'nin dediği giBi : Benim yazdığım her şarkı yaşanmış Bir hayatın öyküsüdür ).kasetlerinin serisini yapar,eski şarkılarını yenilerinden daha çok dinler,daha çok severdik.konserlerinde yer yerinden oynardı diyeceğiz.
peki siz neler söyleyeceksiniz arkadaşlar ?

SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: istanbul
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 07:39    Mesaj konusu:

Egerkı o zamana kadar bızler allah omur verırde sag kalırsak ....

ben evlenıpte baba oldugum zaman çocuklarımda muslum babayı yaşarken gorurse zaten babayı anlatmaya gerek yok yaşayan efsanedır..

ama dedıgın gıbı hocam yıllar gecmış takım yaptrakları sarar mış ne muslum baba kalmış ne eskılerden kımse kalmamış olsa aklıma hemen bugune gore şoyle bır portre gelıyor yani bu devırde her gecen gun daha bır batılılaşma daha bir ozden ayrılma daha bır hıphop kulturne kayma goruyorum hele benım alt devrelerıme baktıgımda ozellıkle lıse caglarındakı kardeşlerıme baktıgımda hep hıphop rap tıpı şeylere ozentı artmış arabeskı hor gorme bir kalabalıgın arasında ben arabesk dınlemem felan deme ozlellıklede bastıra bastıra soylemelerı benı çıleden cıkatıyor Egerkı benım çocuklarım olsa ve zaman ıyıce bozulmuş olsa onlara açarım babanın kasetlerını zıyafet çekerım müslüm babanın bagımlılık yapmayacagını zamanla yani kımse ıddıa edemez zaten ama sonuçta ınsanın kendısınde bıtıyor alımden zalım dogarmış ben 13 senedır muslum babanın korsan orjınal aldıgım kasetlerı demırbaş gıbı saklarım orta okuldan beri yani ogrencıyken elbıselerım kıtaplarım bırde kasetlerım herşeyımdı başka hıçbırşeyım yoktu ve bazen aklıma gelırdı ben bunca kasetı bır çuval kaseti ne zamana kadar muhafaza edebılırım kabıre mı goturucem felan dıye aklıma sorular gelırdı ama ben ve biz muslumculer yaşadıkca müslüm babalar ölmez ve onun felsefesi onun hayat rengi onun hayata kattıgı o mana anlam derınlık ruh hali ince yureklılık ınşallah olmez ve ben kendı adıma soyleyecek olursam ben yaşadıkca heryerde gıttıgım yerlerde müslüm babadan hep söz ettim anlattım ona kufredenlerı aşşagılayanları kalbımden kırıldım nefret ettım hatta bir zamanlar unıversıtedeykene bazıları benım adımı unutup müslüm müslüm dıye çagırırlardı duvarlara babayı ç,izdim torunlarıma çocuklrıma da sonuçta babayı anlatmak şoyle dursun bırebır yaşatırım nasıl ki sanat guneşı olelı 10 sene oldu ama eserlerı ve ruhu aramızda dolaşıyor bazıları öldükten sonra yaşarlar bazıları ıse babanın deyımıyle yaşamanın kuralını nefes almaktan ıbret sanırlar müslüm babalar ölmez ama tabi bazı taşkafalılara anlatmak ıçın epey ugraşmamız benımsetmemız lazım

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: MARDiN "Sevda Yolundan"
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 17:38    Mesaj konusu:

Biliyorsunuzzki çocuklar belirli bi yaşa kadar babalarını örnek alırlar.o zaman içerisinde zaten babasının müslüm babayı dinlediğini gördüğünde zaten çocukta aşılanır.

Sansim Buymus Çok Sevdim Düstüm Bu Hale...
Kullanıcı profilini gör
eskmuzik

MesajTarih: 02-Oca-2006 / 17:56    Mesaj konusu:

Müslüm gürses babadır
zaten çocuklar babalarını örnek alırlar
çocukluktan bir aşıladınmı gerisi gelir
Kullanıcı profilini gör
jaba
SüperAktif Üye
SüperAktif Üye

Nereden: Samsun
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 22:54    Mesaj konusu:

Allah o günleri gösteritse eğer alırım karşıma bak oğlum eğer benim kişiliğimi öğrendiysen eğer beğeniyorsun işte bana kişiliğimi kazandıran adam bu müslüm babadır her zaman dinletirim bu işler cocukluktan başlar

hayata küsmü? ama sevgisine sevdal?
çünkü o bir bafral?
Kullanıcı profilini gör
ozi55
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: samsun
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 23:28    Mesaj konusu:

Öncelıkle sayğılarımı sunarım dundar abi
walla buı konuda düşünüyorumda tabıkı babanın yerıne bırını goremıyom oyusden başka bı baba olmayacak dediğin ğibi babayı anlatıcaz ben önce<lıkle çok değişik ortamlarda bulunsamda baba sewğisin bende hiç bi zmaan bıtmediğini söyleyeceğim sora bı ekol olduğunu muslum babanın turkıyede nasıl esip kasıp sawurduğunu anlatırım ga>lıba

AyAzZz
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Deliler Diyar?ndan..! [45]
MesajTarih: 02-Oca-2006 / 23:28    Mesaj konusu:

Eğer allahım bana bir erkek çocuk nasip ederse adı zaten müslüm olacak bana nasıl babamdan geçtiyse müslümcülük onada benden geçecek ve allahına kadar müslümcü olacak saygılar ..!

Tek sebep kara gözlerindir alkol komalar?ma...
Kullanıcı profilini gör
-hasan-
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Ankara
MesajTarih: 03-Oca-2006 / 01:36    Mesaj konusu:

Benden sonraki baban derım...

Nereden: Sevda Ülkesinden
MesajTarih: 03-Oca-2006 / 01:43    Mesaj konusu:

Anlatmaya gerek yok. dinletmek yeterli olacak

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Meyhaneden...
MesajTarih: 03-Oca-2006 / 02:29    Mesaj konusu:

Hele bi o günleri görelim bakalım yaşayacazmı allah herkese uzun ömür nasip eylesin

Aktif Üye

Nereden: Kocaeli
MesajTarih: 05-Oca-2006 / 22:41    Mesaj konusu:

Valla ben diyeceğim ki oğlum sakın dinleme bir dinledimi bir daha bırakamıyorsun :d :d
Kullanıcı profilini gör
Poseidon
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: diyarbakir/istanbul
MesajTarih: 07-Oca-2006 / 09:59    Mesaj konusu:

Bu alemde Beni Ben yapan Bir adamın hası varsa o da Bu müslüm BaBadır diyeceğim oğluma.yaşayan efsaneydi diyeceğim allah uzun ömür verirse BaBamıza zaten Benim Bişey anlatmama gerek yok çünkü müslüm BaBa anlatılmaz yaşanır

Adam olmayan Müslümcü olamaz!!!
Kullanıcı profilini gör
erdemingoo
Yeni Katılımcı
Yeni Katılımcı

MesajTarih: 23-Oca-2006 / 05:20    Mesaj konusu:

Bilgisayarımın diskini saklıcam oğlum olursa inşallah tabi o zman bilgisayarlar hala diskle çalışırsa ordan dinletecem şarkıları Smile
Kullanıcı profilini gör
magic77
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ANTALYA
MesajTarih: 23-Oca-2006 / 06:22    Mesaj konusu:

Benİm anlatmama gerek yok zaten ben dİnlerken onlarda mÜslÜm babanin hastasi oldular.kucuk yaŞta mÜslÜmcÜ oldular.onlar kÜÇÜk mÜslÜmcÜler. Smile Exclamation
Kullanıcı profilini gör
DUNDAR

MesajTarih: 19-Şub-2006 / 04:25    Mesaj konusu:

Şimdiden arşivi genişleterek miras bırakmak lazım...

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Küçükçekmece
MesajTarih: 19-Şub-2006 / 04:30    Mesaj konusu:

ben valla gerekırse oglumla kafa yaparız dınlerız babayı
Kullanıcı profilini gör
crazycelal
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ?STANBUL
MesajTarih: 19-Şub-2006 / 13:51    Mesaj konusu:

DUNDAR demiş ki:
Şimdiden arşivi genişleterek miras bırakmak lazım...

aynen katılıyorum Arrow Arrow Exclamation

MesajTarih: 21-Şub-2006 / 02:08    Mesaj konusu:

Bir de Müslüm Baba ile çekilmiş resmimiz olsa daha kallavi olur Smile

Fanatik Üye
Fanatik Üye

Nereden: Yanl?zl?ktan..S.aleyküm...
MesajTarih: 21-Şub-2006 / 02:41    Mesaj konusu:

benim peder bana müslüm babayı zamanında tanıtmadı kendim tanıdım
ama ben tanıtıcam uleeeyynnnn!!!!

Kullanıcı profilini gör
____SinanZorbey____
Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: İstanbul
MesajTarih: 04-Mar-2006 / 22:29    Mesaj konusu:

babam bana anlatmadı ben kendım kesfettım hatta babm muslum gursesten nefret eder hep orhan dınler ama onunda sonuda doğru yolu bulacağına ınanıyorum bende cocuklarıma hep muslumden bahsedıcem hatta muslumle yatırp muslumle kaldırıcam :p

Kullanıcı profilini gör
   Müslüm GÜRSES Forum Ana Sayfası -> Müslüm Gürses Genel
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Muslumcu.com & Muslum-Gurses.com & Muslumcu.net
Bu Site Müslüm Gürses'e Destek ve Hayranlarını Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır.
Copyright © Müslüm Gürses Fan Club !! 2003 - ∞ !! - Kurucu: Bilal Bilgi
Forum - Arşiv - Haber - Şarkı Sözü - İnşaat Bölümü - Civil Engineering